Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tatilcinin dönüş çilesi

  Hürriyet Haber
  14 Ekim 2007 - 18:27Son Güncelleme : 14 Ekim 2007 - 18:27

  Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirenler, dönüş yolunda uzun kuyruklar oluşturdu. Özellikle Topçular ve Çanakkale feribot iskeleleleri ile Adapazarı mevki TEM yolunda yoğun bir trafik yaşanıyor.

  Çanakkale'yi kullanarak Trakya Bölgesi'ne geçmek isteyen otomobiller ve yolcu otobüsleri, iskele  meydanı, cadde ve sokaklarda yoğunluğa yol açtı. İskele meydanındaki  araç kuyruğu nedeniyle, zaman zaman yolcular ve görevliler arasında  gerginlik çıktı. 

  DÖNÜŞ YOLUNDAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  TIR'ların Trakya Bölgesi'ne geçişi ise kent merkezindeki yoğunluk nedeniyle, Lapseki yönünden sağlandı. Bazı midibüs ve otomobiller,  Çanakkale-Kilitbahir arasında yolcu ve otomobil taşıyan mini feribotları kullandı.

  Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirenler, tatilin son gününde Topçular- Eskihisar İskelesi'nde de saatlerce beklemek zorunda kaldı. Yoğunluğa karşı daha önceden önlem alan İstanbul Deniz İşletmeleri, arabalı vapur sayısını 11’e çıkardı. Ancak bu önlem de iskeledeki birikmeyi önleyemedi.

  Aynı saatlerde Yalova'dan Gölcük'e kadar olan bölümde de yoğun trafik oluştu. Araç konvoyları, Ankara yönünden gelen araçlarla kesişme noktası olan TEM'in Kandıra turnikelerinde birleşince İzmit'den Gebze'ye kadar bu yolda da ulaşım güçlükle sağlanabildi.

  Bu arada, havanın yağışlı ve yerlerin kaygan olmasının da etkisiyle Dilovası ile Hereke geçişlerinde meydana gelen biri 6 aracın karıştığı olmak üzere zincirleme kazalar zaman zaman ulaşımın durmasına yolaçtı.

  Karayolları ve Kocaeli Bölge Trafik ekipleri, trafiğin yoğun olması, emniyet şeridinin de dolu olması nedeniyle gecikmeli olarak müdehale edebiliyor. TEM'de trafik akışının durması nedeniyle, bir ara araç kuyrukları Sapanca gişelerine kadar uzadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı