Ege Haberleri

EGE

  Tatilcinin dönüş çilesi

  Hürriyet Haber
  23.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 23.05.2000 - 00:01

  Hafta sonu tatilini Çanakkale'de geçiren İstanbullular için dönüş yine işkence oldu. Çanakkale merkezinde, önceki akşam yine uzun araç kuyruğu oluştu. Kuyruk yer yer 10 kilometreyi buldu.

  ÇANAKKALE'den İstanbul'a dönebilmek için, araba vapuruna binip Eceabat'a, oradan da Gelibolu, Tekirdağ hattını izleyerek İstanbul'a gitmek zorunda olan tatilciler, Çanakkale merkezinde Demircioğlu Caddesi'nin ışıklı kavşağa kadar olan bölümüyle, İnönü Caddesi-Boğaz Komutanlığı kavşağı arasındaki 5 kilometrelik kısımda çift sıra oluşturdu.

  Takviye seferler

  TÜRKİYE Denizcilik İşletmeleri'ne bağlı 3 araba vapuru yetersiz kalınca, Çanakkale'den Kilitbahir'e yolcu ve araç taşıyan 6 mini feribot da Eceabat seferine kaydırıldı.

  SAAT 18.00'den itibaren Çanakkale merkezinde yaşanan yoğunluk, şehiriçi trafik ekiplerini de harekete geçirdi. Takviye ekipler, cadde ve kavşaklarda, akışı sağlamak için önlem aldı.

  AŞIRI sıcakta, saatler süren bekleyiş zaman zaman kavga ve tatsız tartışmalara da neden olurken, isyan eden tatilciler, Çanakkale'ye boğaz köprüsü fikrinin biran önce hayata geçirilmesini istedi. Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'ne bağlı Assos, Kadırgakoyu, Sokakağzı, Kestanbol ile Ayvacık Küçükkuyu bölgesine hafta sonu tatili için gelen İstanbullular, ‘‘Tek çözüm boğaza köprüsüdür. Çanakkale geçilmez deniyor. Gerçekten de geçemiyoruz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı