Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tatilcilerin gözdesi 'Tunceli'

  TUNCELİ, (DHA)
  17 Ağustos 2009 - 14:40Son Güncelleme : 17 Ağustos 2009 - 15:34

  Tunceli'de geçen hafta Munzur ile Pülümür Çayı'na Bodrum sahillerini aratmayan görüntülerin yayınlanması ardından kentteki nehir ve vadiler büyük ilgi gördü. Bikinili kızlar, arkadaşlarıyla nehir kenarında plaj voleybolu oynayarak, farklı bir hafta sonu geçirdi.

  MUNZUR ÇAYI'NDAN FOTOĞRAFLAR

  TUNCELİ'DEN BODRUM'U ARATMAYAN GÖRÜNTÜLER

  Tunceli'deki Pülümür ile Munzur Çayları, plaj haline geldi. Bunu fırsat bilen işletmeciler hızla derme çatma tesisler kurararak, talepleri karşılamaya çalıştı. Nehir kenarına şezlong kuran işletmeciler, yiyecek ve içecek hizmeti sunuyor. Türkiye'nin çeşitli kentlerinden ve yurt dışından gelenler, nem oranının sıfır olduğu vadilerde serin sularda yüzmenin keyfini yaşıyor.

  Tunceli Sinan Plaj Köyü, tatilcilerin vazgeçilmez merkezi haline gedi. Yüzlerce kişinin haber ve görüntülerden sonra akın ettiği Sinan Plaj Köyü yabancı turistleri de ağırlamaya başladı. Tatilciler, Bodrum ve Marmaris yerine Tunceli'nin ıssız vadi ve nehirlerini tercih ettikleri için mutlu olduklarını belirtti. Farklı tatil ve heyecan arayanların ağırlıkta olduğu Sinan Plaj Köyü'ne tatile gelen Pınar Kaya, yurt dışında yaşadığını belirterek, “Tuncelili'yim. Ama yurt dışında yaşıyorum. Her yıl gelirdim. Ama televizyonlardaki haber ve görüntülerden sonra her yıl tatil için gittiğimiz Bodrum veya Marmaris’e gitmekten vazgeçtik. Burası daha güzel. Nem yok, güneş var, doğal ortamda güzel manzara izliyoruz. Nehrimiz denizden daha güzel ve hem daha hesaplı” dedi.

  Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun, bölgede yapılan barajların doğayı tahrip edeceğini savunurken, “Munzur'un doğal akışında tatil yapılmaya başlanması sevindirici. Ancak Munzur suyuna gem vurularak bu güzellikleri tahrip edecekler. Bu nedenle eğer barajlar yapılırsa, buralardan ayrılmak zorunda kalan insanlar bile olacak. Son günlerdeki Kürt açılımıyla birlikte bölge şehirlerinde ve dağlarında bir huzur ortamı hakim oldu. Bu huzur vatandaşa da yansıdı” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı