ANKARA HABERLERİ

Tatilcilere hırsız uyarısı

Bayazıt CEBECİ / İHA
30.06.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara İl Jandarma Komutanlığı, hırsızların, akaryakıt istasyonlarında, karayolu kenarında bulunan alışveriş yerleri, mesire ve dinlenme alanlarında oto parkları hedef aldıklarını bildirdi.

Bayazıt CEBECİ / İHA

ANKARA İl Jandarma Komutanlığı, okulların kapanması, yaz mevsimi ve turizm sezonunun başlaması ve yurt dışında çalışan vatandaşların memleketlerine dönüyor olmasını fırsat bilen hırsızların, akaryakıt istasyonlarında, karayolu kenarında bulunan alışveriş yerleri, mesire ve dinlenme alanlarında oto parkları hedef aldıklarını bildirdi.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı, yaz tatili nedeniyle artan hırsızlık olaylarına karşı alınması gereken önlemler konusunda vatandaşlara bir dizi uyarılarda bulundu.

Akaryakıt istasyonlarında vatandaşların alışveriş yaparken, karanlık ve tenha bölgelerde park edilmiş araçların kelebek camları kırılarak kapılarının açıldığı, araçta bulunan değerli eşyaların çalındığına dikkat çekildi. Ankara İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan tespitler şöyle açıklandı:

Vatandaşlarımızın, karayolu üzerinde bulunan satıcılardan alışveriş yaparken araçları ile kısa süreli duraklamakta ve araç kapılarını kilitlememekte, hırsızlar bu durumu takip ederek kısa sürede araca girerek değerli eşyaları çalmaktadır.

Tedbir alın

JANDARMA, bu tür hırsızlıkların önlenmesi için alınması gereken tedbirleri de açıkladı.
Vatandaşların, “araçlarını mola yerlerindeki tenha alanlara, yol kenarlarına park etmemeleri, mola ve park etmek için güvenlik görevlisi ve kamera bulunan, aydınlık ve emniyetli konaklama yerlerini tercih etmeleri, değerli eşyalarını araçta bırakmamaları, bırakılacaksa bile bagaja koymaları, konaklama yapmak maksadıyla kullanabilecekleri güvenli yerleri jandarma devriye ve karakollarından sorabilecekleri” vurgulanarak yol güzergahındaki Jandarma karakollarının yakınlarında dinlenebilecekleri kaydedildi.

Tedbirli olun

“Uzun süre yolculuktan yorgun düşen vatandaşlarımızın kısa süre istirahat etmek maksadıyla yol kenarında bulunan dinlenme alanlarına araçlarını park ederek araç içerisinde uyurken cam kenarında bulunan değerli eşyalarının hırsızlar tarafından aracın camı kırılarak çaldıkları ve takip edilmemek için aracın lastiklerini kesici aletle patlattıkları tespit edilmiştir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tatilcilere hırsız uyarısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı