Ege Haberleri

EGE

  Tatil köyünde haciz gerginliği

  Oysal ASLAN / PAMUKKALE, (DHA)
  06 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ağustos 2009 - 21:45

  Denizli’nin turizm beldesi Karahayıt’ta yerli ve yabancı bin kişinin kaldığı Hierapolis Tatil Köyü’nde haciz gerginliği yaşandı. Saatler süren görüşmelerle haciz işlemi ertelendi.

  DENİZLİ’nin turizm beldesi Karahayıt Beldesi’ndeki Hierapolis Tatil Köyü’nde, haciz gerginliği yaşandı. Tatil Köyü’nün işletmecisi Kittaş A.Ş.’nin Mega Tekstil’e olan 2003, 2006 ve 2007 yıllarına ait toplam 1 milyon 665 bin dolarlık borcu nedeniyle haciz geldi. Denizli 3. İcra Müdürlüğü görevlileri, haciz işlemleri için Mega Tekstil’in avukatları ile birlikte bin yerli ve yabancı turistin tatil yaptığı tesislere geldi. Öğle saatlerinde başlayıp akşam saatlerine kadar süren haciz gerginliğini büyük bölümü Suriye, Iraklı ve Suudi Arabistanlı olan bin turiste hissettirmemek için tesis yönetimi büyük çaba harcadı.

  Tesisleri, aralık ayında bir yıllığına kendilerinin kiraladığını belirten NN Termal Turizm’in sahibi İsmet Haşlak, haciz işlemini kabul etmedi, oteldeki demirbaşların kendilerine ait olduğunu, başkasına ait borç için haciz işlemi uygulamayacağını söyledi. Tatil köyü yetkilileriyle, jandarma eşliğinde gelen icra dairesi görevlileri ve avukatlar arasında beş saat süren görüşme oldu. Görüşmenin sonunda icra memurları rapor tutup, hacizin önümüzdeki günlerde yapılmak üzere ertelendiğini belirtip tesislerden ayrıldı.

  Yapılan işlemlerin hukuk dışı olduğunu ve turizm sezonunda gerçekleştiğini ileri süren NN Termal Turizm’in sahibi İsmet Haşlak, hükümet yetkilerine seslenerek, Avrupa Birliği’ne giriş döneminde bu tür uygulamaların yapılmasının yanlış olduğunu söyledi. Turizm Bakanlığı’ndan ve hukukçulardan yardım isteyen Haşlak, "İki ortağımla aralık ayında tatil köyünü kiraladık. Her ay 15 bin lira kira ödüyoruz. Ayrıca 1.5 milyon lira harcayarak otele demirbaş ve malzeme aldık. Borç, bize ait değil. Otelin sahibi olan şirketin borcuna karşılık, bizim satın aldığımız eşyalar haczedilmek isteniyor. Ayrıca, bu senetler duyduğumuza göre ödenmiş, yeniden tahsil edilmek isteniyor. Hukuki anlamda tam bir linç yapılıyor. Ancak, mağdur olan biz oluyoruz. Turizm Bakanlığı’na da sesleniyorum, gelsin burada sorunu görsünler" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı