Gündem Haberleri

  Tatil dönüşünde yağışlı ve ılık hava

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, bayram ve yeni yıl dolayısıyla tatile çıkanların kar nedeniyle ulaşımda yaşadıkları sorunları, dönüş sırasında yaşamayacaklarını bildirdi. Tatil dönüşü yurdun batı ve orta kesimlerinde ılık ve yağışlı hava görülecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinde bulunan ılık ve yağışlı hava, yurdun batı kesimlerinde etkili olmaya devam ediyor.

  Yarın ve hafta sonunda Marmara, Ege ve Akdeniz ile İç Anadolu'nun güney ve batısı yağışlı, diğer yerler parçalı bulutlu geçecek. Yağışlar Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili olmak üzere, zaman zaman sağanak yağmur şeklinde olacak. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

  Hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde biraz daha artarak, yurt genelinde mevsim normalleri civarında, yer yer üzerinde seyredecek. Yurdun batı ve orta kesimlerinde ise lodos zaman etkili olacak.

  Tatilcilerin durumu
  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Recep Yılmaz yaptığı açıklamada, bayram ve yeni yıl dolayısıyla tatile gidenlerin kar nedeniyle ulaşımda yaşadıkları sıkıntıları bu kez dönüş sırasında yaşanmayacaklarını bildirdi. Yılmaz, "Çünkü sistem oldukça tutarlı. Dönüş sırasında ılık ve yağışlı bir hava olacak. Yağışlar yağmur ve sağanak şeklinde gerçekleşecek" dedi.

  Hava sıcaklıklarının batıda arttığını hatırlatan Yılmaz, sıcaklıkların yurdun iç kesimlerinde de 5-6 derece artacağını söyledi. Yılmaz, şöyle konuştu: "Ankara'nın batısı ve doğusu oldukça ısındı. Ancak Ankara, üzerindeki sis nedeniyle henüz ısınmadı. Yarın yurdun iç kesimlerinde sabah saatlerinde sis görülecek. Öğleden sonra lodosla birlikte sis de dağılacak. Sisin dağılmasıyla birlikte Ankara ve çevresi ısınacak. Böylece ılık ve yağışlı hava tüm yurdu etkilemiş olacak. Tatil bitinceye kadar kar yağışı değil, ılık ve yağışlı bir hava ile ısınma bekliyoruz."

  Recep Yılmaz, yurdun batı ve orta kesimlerinde zaman zaman etkili olacak lodosun bugün ve yarın da devam edeceğini söyledi. Yılmaz, lodos nedeniyle vatandaşların soba zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı