Gündem Haberleri

  Tatil dönüşü trafiğe dikkat

  Mustafa BAĞDİKEN/İZMİT(Kocaeli), (DHA)
  29.11.2009 - 16:02 | Son Güncelleme:

  İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli'de 4.5 günlük tatilin son günü olması nedeniyle yarın trafikte yoğunluk bekleniyor.

  Trafik ve Karayolları yetkilileri, havanın yarın da yağışlı olacağını dikkate alarak sürücülere bazı noktalarda çok dikkatli araç kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu.

  Ankara, İzmir ve Bursa'nın yanı sıra Eskişehir üzerinden gelip İstanbul'a giden araçların birleştiği ve İstanbul ile Anadolu arasında köprü konumundaki Kocaeli'inden geçen D-100 ile TEM'de yarın beklenen yoğunluğa karşı ekipler önlem almaya başladı.

  13 FERİBOT ÇALIŞACAK
  Bursa yönünden gelecek araç sürücülerinin Yalova Topçular'daki İDO feribotlarını kullanarak Gebze’ye geçmeleri önerilirken, sürücülerin aşırı yoğunluktan etkilenmemeleri için dönüşlerini akşam saatlerine bırakmamaları istendi. İDO yetkilileri, Yalova Topçular ile Gebze Eskihisar arasında bayram arefesinde olduğu gibi bugün ve yarın da karşılıklı olarak 13 feribotun bekleme yapmaksızın sefer yapacağını bildirdi.

  Aynı yönden gelip İzmit Körfezi'ni dolaşarak İstanbul’a gidecek sürücülerin ise, TEM'e Kandıra turnikelerinden girmelerini önerirken, burasının aynı zamanda Ankara ve Eskişehir üzerinden gelen araçlarla kesişme noktası olduğundan acele etmemeleri, sollamadan kaçınmaları istendi.

  BU GEÇİŞ NOKTALARINA DİKKAT
  TEM'in en fazla sıkışan geçiş noktası olan Gültepe Rampası, viyadükler ve tünel geçişleri de sürücülerin en çok dikkat etmesi gereken noktalar arasında gösterildi. Yine yağışlı havalarda en çok kaza olan noktalardan biri olan Dilovası geçişi ile Dilovası Rampası da sürücülerin en fazla dikkat etmesi gereken geçiş güzergahları arasında yeralıyor. Bu noktalarda trafik o kadar yoğun olmamasına rağmen yağışın da etkisiyle birçok yaralamalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi.

  TEM'deki sıkışıklık nedeniyle birçok sürücünün D-100 Karayolu'nun İzmit'ten geçeceğini dikkate alan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi yetkilileri, şehir içindeki belirti kavşaklarda da şimdiden önlem aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı