« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tatar'ın hedefi altın madalya

Avrupa ve dünya şampiyonu milli boksör Gülsüm Tatar, 2012 Olimpiyatlarında altın madalya almayı hedeflediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde düzenlenen Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası'nda Büyük Bayanlar 64 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Gülsüm Tatar, Türkiye Şampiyonasının her zamanki gibi çok sporcu katılımıyla yapıldığını ve güzel bir organizasyon olduğunu söyledi.

Kendisine 'İki Avrupa bir dünya şampiyonluğun var, niye Türkiye Şampiyonası'na katılıyorsun' diye sorduklarını belirten Tatar, “Aslında hiçbir maçı küçümsemiyorum, her maç benim için önemli. Benim açımdan güzel geçti” diye konuştu.

Yeni hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyleyen Tatar “2012 Olimpiyatlarında altın madalya almayı hedefliyorum. Tabi hedefim Türkiye şampiyonluğu değil. Avrupa ve dünya şampiyonluğu madalyam var. Sadece olimpiyat madalyam yok inşallah 2012'de o da olacak. Bu şampiyona için milli takım kamplarımız 10 Şubat'ta başlayacak. Sistemli ve düzenli bir şekilde çalışarak başarıya ulaşacağız” diye konuştu.

Boks sporuna lise son sınıftayken başladığını dile getiren Gülsüm Tatar, şunları söyledi:
“Boks sporuna çok erken yaşta başlamadım aslında, lise sondayken başladım, biraz geç sayılır ama aile sporumuz olduğu için boks o yönden avantajlıydım. Amcamlar Kibar Tatar ve Ensar Tatar ile abim Serkan Tatar'ın da boksör olmasının faydalarını gördüm. Ağabeyimin vesilesiyle boksa başlamış oldum. Aile sporu olduğu için hiç zorluk çekmedim.”

7 yıl boyunca Fenerbahçe forması giydikten sonra geçtiğimiz yıl Kayseri Birlik Spor Kulübü'ne transfer olan Gülsüm Tatar, 2004 ve 2010 yıllarında Avrupa ve 2008 yılında da dünya şampiyonluğunu kazandı. Gülsüm Tatar'ın ayrıca 2005 yılında da dünya ikinciliği bulunuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler