« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tatar ve Yaralı finalde

Hollanda'da devam eden Büyük Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası'nda 64 Kg'da Milli Boksörümüz Gülsüm Tatar, İngiliz rakibi Natasha Jonas'ı 12-11 yenerek finale yükseldi ve gümüş madalyayı garantiledi.

ROTTERDAM / DHA
SON GÜNCELLEME

Maça iyi başlayan ve üstünlüğü baştan sona kadar elinden bırakmayan 64 Kg'da Milli Boksörümüz Gülsüm Tatar, İngiliz sporcu Natasha Jonas'ı 12-11 mağlup etti ve finale yükseldi. Bu sonuçla birlikte gümüş madalyayı garantileyen Tatar'ın finaldeki rakibi ise Ermeni Boksör Armine Sınabıan oldu.

Ringden galibiyetle ayrıldığı için çok mutlu olduğunu belirten Gülsüm Tatar, finalde de rakibini yenerek altın madalyaya ulaşmak ve Türk Bayrağını dalgalandırmak istediğini ifade etti.

ŞEMSİ YARALI DA FİNALDE

Büyük Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası'nda, 81 kilo karşılaşmasında ringe çıkan Şemsi Yaralı, adını finale yazdıran ikinci Türk boksör oldu.

Hollanda'nın Rotterdam kentinde devam eden şampiyonada Şemsi Yaralı, yarı finalde mücadele ettiği Ukraynalı rakibi Kateryna Shambir'i 19-10 mağlup ederek, Gülsüm Tatar'ın ardından finale yükselme başarısını gösterdi.

Milli Boksör Yaralı, finalde Rus sporcu Irina Sinetskay ile sıkletinin şampiyonu olmak için mücadele edecek.

Gümüş madalyayı garantileyen milli boksörler Gülsüm Tatar ve Şemsi Yaralı, şampiyonanın son günü olan yarın, akşam seansında altın madalya için ringe çıkacaklar.


Bunları da Beğenebilirsiniz