« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tatar: Sıkletimde dünyanın en iyisiyim

Kadın Boks Milli Takımı'nın Avrupa ve dünya şampiyonu sporcuları Şemsi Yaralı ile Gülsüm Tatar, kendilerine güvenlerinin tam olduğunu ve Londra Olimpiyatları'nda da başarılı olacaklarını belirterek, rakiplerine gözdağı verdiler.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şemsi Yaralı ve Gülsüm Tatar, çalışmalarını sürdürdükleri Ankara'daki Fenerbahçe Boks Okulu'nda, açıklamalarda bulundu.

Özel hayatına ve spor yaşamına oldukça dikkat ettiğini ve kendisini sürekli disiplin altında tuttuğunu anlatan Şemsi Yaralı, pazar günleri dışında her gün antrenman yaptığını belirterek, “Avrupa ve dünya şampiyonu bir sporcu olarak, zirvede kalmak için bunu yapmak zorundayım. Kariyerimde sadece olimpiyat madalyası eksik. Olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek ve Türk bayrağını göndere çektirmek en büyük hedefim. Olimpiyat şampiyonluğu adeta rüyalarımı süslüyor” diye konuştu.

Londra Olimpiyatları'nda sadece 51, 60 ve 75 kiloda bayan boks müsabakalarının yapılacağını hatırlatan Yaralı, 12 yıldır artı 81 kiloda mücadele ettiğini ve başarılarını bu sıklette kazandığını dile getirerek, şöyle devam etti:
“Amacım 75 kiloda Milli Takım'a girerek olimpiyatlara katılmak. Öncelikle Kayseri'de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'nda yine artı 81 kiloda mücadele edeceğim. Mayıs ayında Çin'de yapılacak Dünya Şampiyonası'na ise 75 kiloda katılacağım. Mayıs ayına kadar, milli takım kamplarında kilo vereceğim. Benden daha iyisi varsa, milli formayı hak ediyorsa seve seve veririm. Ancak, ben çok başarılı ve tercübeli bir sporcuyum. Londra Olimpiyatları'nda 75 kiloda milli formayı giyeceğime inanıyorum.”

Şemsi Yaralı, bayanları boks yapmaya davet ederek, “Korkmadan gelsinler. Avrupa ve dünya şampiyonu olduktan sonra çok büyük imkanlara sahip olacaklar. Ringde aslan kesilirim. Fakat antrenmandan sonra her bayan gibi saçımı tarar, makyajımı yaparım, tam bir hanımefendi olurum. Şampiyon oldum diye erkek gibi gezmem, konuşmam gerekmiyor” dedi.

Bir süre önce Türk Standartları Enstitüsü Spor Kulübünden ayrılarak Fenerbahçe'ye katıldığını anımsatan Yaralı, çalışmalarına antrenör Levent Yıldırım eşliğinde devam ettiğini söyledi. 2011 yılı Ekim ayında Hollanda'da yapılan Avrupa Şampiyonası'ndan sonra, kısa bir dinlenmenin ardından çalışmalarına başladığını vurgulayan Yaralı, kondisyon ve teknik ağırlıklı çalışmalar yaparak yarın Kayseri'de başlayacak olan Türkiye Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası'na hazırlandığını dile getirdi.

Tatar: “Sıkletimde dünyanın en iyisiyim”

Milli boksör Gülsüm Tatar ise 2 kez dünya, 3 kez de Avrupa şampiyonu olduğunu vurgulayarak, başarıya ulaşmak için günde çift antrenman yaptığını ve ortalama 5 saat çalıştığını söyledi.

Tek hedefinin olimpiyatlar olduğunu ifade eden Tatar, bunun için hiç bir özveriden kaçınmadığını, disiplinli bir şekilde yoluna devam ettiğini ifade etti.
Tatar, “Tamamıyla maçlara konsantre olmaya çalışıyorum. Şu an herhangi bir sakatlığım yok. Tek düşüncem unvanımı korumak. Kayseri Elektrik Spor Kulübü sporcusu olmama rağmen çalışmalarıma Ankara'daki Fenerbahçe Spor Okulu'nda devam ediyorum. Şu an dünya şampiyonası olsa kesinlikle şampiyon olurum. Sıkletimde dünyanın en iyisiyim. Ancak, kendimde gördüğüm eksiklikleri de hocalarımın nezaretinde gidermeyi ihmal etmiyorum. Destek olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz