MERSİN HABERLERİ

Taşpınar, Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı

IHA
28.10.2015 - 15:39Son Güncelleme :

AK PARTİ MERSİN İL BAŞKANI İSMAİL TAŞPINAR, BİR MESAJ YAYINLAYARAK, MERSİNLİLERİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI.

IHA

AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, Cumhuriyetin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, millet olarak gösterilen kararlılık ve azimle omuz omuza verilerek kazanılmış çok büyük ve çok önemli bir eser olduğunu vurguladı.
İl Başkanı Taşpınar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Millet olarak büyük zafere ulaştığımız milli mücadelemizin sonucu olan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 92. yıl dönümünü aynı gurur, heyecan ve duygular içinde kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Cumhuriyetimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, millet olarak gösterilen kararlılık ve azimle omuz omuza verilerek kazanılmış olan çok büyük ve çok önemli bir eserdir ve geçmişten geleceğe akan tarihimizin şüphesiz en önemli aşamalarından biridir. Cumhuriyet, milli irademizin yeniden şahlanışı ve ülke olarak yeniden doğuşunun adıdır. Milletimizin kutsal azminin ve birlikteliğinin simgesidir. Cumhuriyetimizle birlikte gelen ve ortaya çıkan milli iradenin temsili sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümünde bütün vatandaşlarımızın bayramını kutluyor, bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Taşpınar, Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşpınar, Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı