AMASYA HABERLERİ

Taşova Belediyesinden fırın denetimi

AA / Tevfik Öztürk
26.02.2016 - 15:00Son Güncelleme :
AA / Tevfik Öztürk

AMASYA (AA) - Taşova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırınları denetledi.

Taşova Belediyesi Zabıta Amiri Kerim Gökgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların üretilen unlu mamullere sağlıklı şekilde ulaşarak tüketmelerini sağlamak amacıyla ilçe genelindeki denetimlerini devam ettiğini söyledi.

Genel temizlik, fiyat tarifesi, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, sağlık muayene portör kağıtları ve kişisel temizlik kurallarının denetlediğini bildiren Gökgül, "Fırınlarda yapılan pide, ekmek, simit ve diğer unlu mamullerin üretimlerinin temiz ortamlarda yapılması ve tüketiciye de temiz ve sağlıklı bir ortamda sunulması amacıyla fırınların temizliğine dikkat ediyoruz" dedi.

Gökgül, pişmiş ekmeklerde ve pidelerde gramaj kontrolü de gerçekleştirildiklerini, sağlığını olumsuz etkileyecek iş yerlerinin faaliyet göstermesine izin verilmeyeceğini sözlerine ekledi.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Taşova Belediyesinden fırın denetimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşova Belediyesinden fırın denetimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı