Gündem Haberleri

  Taşları beğenmedi

  A.A.
  25.01.2006 - 18:05 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstiklal Caddesi'ndeki düzenleme çalışmalarını beğenmediğini belirterek, “Çalışmaları bana beğendirinceye kadar devam ettirecekler. İş bitinceye kadar müteahhit firmaya paranın tamamını ödemeyeceğiz” dedi.

  AKOM'da gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Topbaş, İstiklal Caddesi'ndeki düzenleme çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

  “Caddedeki çalışmaları beğenmedim. Zemin uygulaması istediğimiz detayda, güzellikte olmadı. Uygulamadaki detaylar hoş değil. Detayların istenildiği gibi yapılmadığını gördüm. Hem belediyemizin kendi teknik elemanlarına, hem de kendi mimar arkadaşlarıma yardımcı olmalarını, detayları göstermelerini, takip etmelerini rica ettim. Müteahhit firma, 'hava şartları nedeniyle uygulama zorluğu olduğundan ve çok hızlı yapıldığından dolayı böyle oldu' diyor. Ama ben bunu kabul etmiyorum. 'Yüzeyi problemsiz hale getirinceye kadar gerekeni yapacaksınız' dedim. Yer yer düzenlemeler yapılıyor. Neticeyi bekliyoruz. İstiklal Caddesi'ndeki çalışmaları bana beğendirinceye kadar devam ettirecekler.”

  “2 AYA KADAR ÇALIŞMALAR BİTECEK”

  Topbaş, şu anda hava şartları müsait olmadığı için çalışmaların yapılamadığını belirterek, “Ancak 2 aya kadar çalışmalar bitecek. İş bitinceye, kabuller yapılıncaya kadar paranın tamamını ödemeyeceğiz” dedi.
  Beyoğlu'ndaki sorunların bir bütünlük içerisinde çözüleceğini, ağaçlandırma ve bina cephelerinin çiçeklendirilmesiyle ilgili farklı çalışmaları olduğunu ifade eden Topbaş, “Bütün bu çalışmalarla İstiklal Caddesi'ni mükemmel hale getirmeyi istiyoruz” dedi.

  Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görevden ayrılmalarla ilgili bir soru üzerine de Raylı Sistemler Daire Başkanı Yunus Balta'nın emeklilik dilekçesini verdiğini, Çevre Koruma Daire Başkanı Mahmut Sümen'in de yaş haddinden dolayı emekliliğini istediğini belirterek, bunların dışında bir ayrılma ya da görevden almanın söz konusu olmadığını söyledi.

  Şu anda daha önce emekliliğini isteyen İETT Genel Müdürü'nün yerine de atama yapılmadığını dile getiren Topbaş, “Şu anda kar var. Karla mücadele ediyoruz. Yeni bir görev değişikliği yok. Ama emekliliğini talep edenlere de 'niye talep ettin' demeyiz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı