KAYSERİ HABERLERİ

Taşkın Su Kanalları Temizleniyor

IHA
27.07.2015 - 12:10Son Güncelleme : 27.07.2015 - 12:11

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İlçe sınırlar içerisinde yer alan taşkın su kanallarında yağmur suları ile pis suların birikmesi ile oluşan su birikintilerin temizlenerek çevre kirlenmesinin önlendiğini söyledi.
İlçe sınırları içerisinde Kazım Karabekir, Altınoluk, Esenyurt, Çağbağları, Yıldırım Beyazıt, Konaklar bölgelerinde yer alan taşkın su kanallarında betan duvar ile bir çevre çalışması yapılarak Melikgazi ilçesine kazandırıldığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “İlçe sınırları içerisindeki Erciyes Dağı istikametinden doğal olarak oluşan taşkın su kanaları çok önemlidir. Bu doğal kanallar oluşabilecek aşırı yağış ve kar erimelerinde suların Kızılırmak’a olan bağlantısını sağlar. Dolayısı ile sellerin önlenmesinde büyük görevleri vardır. Belediye olarak bu kanalları beton duvar ile koruma ve kontrol altına aldık. Ayrıca sürekli temizleyerek açık ve temiz olmasına özen gösteriyoruz. Mahalle halkı tarafından atılan pis su, çöp, evsel atıklar ile son yağışlarda oluşan su gölcükleri sinek ve haşaratın adeta yuvası haline gelmemesi için gerekli temizlik çalışması yapıldı” dedi. Kepçe ve mini loader ile yapılan temizlik sonrası bu kanalda haşarata karşı ilaçlama da yapılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, çevre ve halk sağlığı için gerekli tüm çalışmaların yerine getirildiğini özellikle yaz aylarında sağlık konusunda daha da hassasiyet gösterildiğini kaydetti.
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, özellikle koku ve hastalık oluşturmaması için kanallara sulu çöp atılmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Taşkın Su Kanalları Temizleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşkın Su Kanalları Temizleniyor haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı