Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tasfiye sınırlı olacak

  Şaban SEVİNÇ/ANKARA
  05.02.2005 - 02:07 | Son Güncelleme: 05.02.2005 - 02:07

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, geride kalan kurultay sürecinde yaşanan parti suçlarına karşı, beklenenin tersine ihraçları sınırlı tutma eğiliminde. CHP yönetimi, disiplin işlemleri için acele etmeme kararı aldı. Buna göre bugün yapılacak yeni Parti Meclisi’nin ilk toplantısında, disiplin işlemlerinin görüşülmesi beklenmiyor.

  SARIGÜL ATILACAK

  Hakkında yolsuzluk ve rüşvet iddiaları bulunan ve bu iddialara ciddi bir yanıt vermeyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile kurultayda Divan Başkanlığı’na saldırarak silah gösteren Şanlıurfa milletvekili Turan Tüysüz’ün ihraç edilmesi ise kesin görülüyor. Ayrıca kurultay sürecinde partiye karşı suç işledikleri öne sürülen İstanbul Milletvekilleri Ahmet Güryüz Ketenci ve Hasan Aydın ile Ankara Milletvekili Mehmet Tomanbay’ın ihracının da gündeme gelebileceği konuşuluyor.

  LİVANELİ İÇİN KINAMA

  Sarıgül’
  ün Mersin mitingine katılarak parti suçunun oluşumuna destek veren milletvekilleri için kınama cezası verilebilecek. CHP’nin misyonunu tamamladığını öne süren İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli’nin de yine kınama talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkedilebileceği belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı