MERSİN HABERLERİ

Taşeron İşçilerinden Başkan Tarhan’a Destek

IHA
14.08.2015 - 15:20Son Güncelleme :

MEZİTLİ BELEDİYESİ'NDE ÇALIŞAN DİSK GENEL-İŞ ÜYESİ TAŞERON İŞÇİLERİ, BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE PANKART AÇARAK, SON GÜNLERDE HAKKINDA BAZI İDDİA VE ELEŞTİRİLERDE BULUNULAN MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN'A DESTEK VERDİ.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a, belediyede çalışan taşeron işçilerinden sürpriz bir destek geldi. Belediye binası önünde ‘Emek Dostu Başkanımızın Yanındayız’ yazılı pankart açan DİSK Genel-İş üyesi işçiler, son günlerde hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan Başkan Tarhan’a destek verdi.
Mezitli Belediyesi’nde çalışan DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Mersin Şubesi’ne üye taşeron işçileri, bugün kırmızı önlükler giyerek belediye binası önünde toplandı. Burada ‘Emek Dostu Başkanımızın Yanındayız’ yazılı pankart açan taşeron işçileri, Başkan Tarhan’a yönelik iddiaların iftira olduğunu öne sürerek, tepkilerini dile getirdiler.
İşçiler adına belediye önünde bir açıklama yapan Genel-İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Mezitli Belediyesi’nde çalışan işçilerin, Tarhan’a yönelik iddia ve eleştiriler karşısında açıklama yapma gereği duyduklarını söyledi. “Bizler bu haksızlık, hukuksuzluk karsısında her alanda olduğu gibi emek dostu Sayın Neşet Tarhan’ın da yanında olma gereğini duyuyoruz” diyen Göksoy, şunları söyledi: “Çünkü biz emekçiler, Sayın Tarhan’ı 1 Mayıslarda ailesiyle beraber işçilerinin önünde yürürken tanıyoruz. Sayın Neşet Tarhan’ı eylemlerimizde, etkinliklerimizde en önde destek sunan belediye başkanı olarak tanıyoruz. Biz Neşet Tarhan’ı 30 yıllık belediye deneyimi ve eski belediyeci olması ile beraber şimdiye kadar herhangi bir kirliliğe bulaşmaması ile tanıyoruz. Biz Neşet Tarhan’ı 8 ay işçi direnişlerimizde her türlü katkısıyla işçinin, emekçinin yanında olarak tanıyoruz” dedi.
Son zamanlarda Başkan Tarhan’la ilgili bazı iddiaların dile getirildiğini ve çamur atıldığını öne süren Göksoy, “Bu ülkenin yargısı, denetleyicisi, Sayıştay’ı, müfettişi var. Kimse kendisini bu ülkenin yargısının, denetçisinin, müfettişinin yerine koymasın. Onun için biz Neşet Tarhan’ın yanında olduğumuzu, desteklediğimizi bir kez daha deklare ediyoruz. Kendisinin yanında olduğumuzu ve emek dostu olarak bildiğimizi bir kez daha haykırıyorum” ifadelerini kullandı.
İşçinin, her şeyi en şeffaf, en objektif gören kesim olduğunu vurgulayan Göksoy, Mezitli Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerin gösterdiği bu duyarlılığa da teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Taşeron İşçilerinden Başkan Tarhan’a Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşeron İşçilerinden Başkan Tarhan’a Destek haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı