BALIKESİR HABERLERİ

Taşeron İşçiler Derneği'nden Özel İstihdam Bürosu tepkisi

AA / Devrim Derin
26.02.2016 - 17:55Son Güncelleme :

- Balıkesir Taşeron İşçiler Derneği üyeleri, TBMM'ye sunulan özel istihdam bürolarından işçi kiralanmasını ve evden çalışmayı düzenleyen yasa tasarısını protesto etti

AA / Devrim Derin

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Taşeron İşçiler Derneği üyeleri TBMM'ye sunulan özel istihdam bürolarından işçi kiralanmasını ve evden çalışmayı düzenleyen yasa tasarısını protesto etti.TÜİK Meydanı'nda toplanan grup adına açıklama yapan dernek başkanı Necla Bilener, düzenlemeyle sendikalaşma hakkının ortadan kalktığını savundu. Özel istihdam bürolarıyla çalıştırılacak işçilerin sendikalaşma, toplu pazarlık ve grev haklarının olmayacağını belirten Bilener, şunları kaydetti:"Bu düzenlemenin kıdem tazminatı fonundan bile çok önemli olduğuna dikkati çekmek istiyoruz. Sendikalar bugün itibariyle diğer bütün işlerini bırakarak, işçiyi köleleştirecek bu girişime karşı tavır almak zorundadır. Taşeron İşçiler Derneği olarak işçilerin köle olarak çalıştırılacağı bir düzenlemeyle karşı karşıya kaldığımızı duyurmak istiyoruz. İşçi kiralama yetkisini özel istihdam bürolarına veren, düzenlemeye karşı çıkmayan hem kendi kuyusunu, hem de çocuklarının kuyusunu kazıyor demektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Taşeron İşçiler Derneği'nden Özel İstihdam Bürosu tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşeron İşçiler Derneği'nden Özel İstihdam Bürosu tepkisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı