Gündem Haberleri

  Taşdelen'den adaylık açıklaması

  Hürriyet Haber
  31.10.2008 - 15:44 | Son Güncelleme:

  Hakkında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağı yönünde iddialar bulunan Eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen, bir açıklama yaparak bunları yalanladı. İşte Taşdelen'in açıklaması:

  "Bir süredir bazı basın organlarında ve internet sitelerinde şahsımla ilgili gerçek dışı haberlere yer verilmektedir. Bu haberlerde önümüzdeki Yerel Seçimlerde bağımsız ya da kimi partilerin çatısı altında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağım dile getirilmektedir. Bu yöndeki haberler şahsımın bilgisi dışında yapılmış, gerçek dışı ve yalan haberlerdir.

  Bu asılsız haberlerin, solun Ankara’da son dönemde gerçekleştirmekte olduğu birlikteliği sabote etmeyi amaçlayan, maksatlı haberler olduğu açıktır. CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal yeni bir açılım ile önümüzdeki yerel seçimlerde SHP Genel Başkanı Sayın Murat Karayalçın’ın CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağını açıklamış ve Sayın Karayalçın da, solda tek aday olmak üzere başta DSP olmak üzere görüşmelere başlamıştır.

  Bu süreç Ankara’da geçmişte defalarca yaşanılan bölünmenin bu kez yaşanılmayacağının umudu olmuştur. Bu umudu hayata geçirmek için herkes kendi payına düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Yaşanılmakta olan bu olumlu süreci sabote etmek isteyen kimi çevrelerin, maksatlı haberlerle adımı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kullanmasını kınıyorum. Kamuoyunun açıkça bilmesini isterim ki,

  1. Önümüzdeki Yerel Seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız ya da bir parti çatısı altında kesinlikle aday değilim.

  2. Sayın Deniz Baykal’ın Ankara’da başlattığı birliktelik sürecini, yaptığı açılımı ve Sayın Karayalçın’ın CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını destekliyorum. Ankara’nın şu anki çağdışı, beceriksiz yönetimden ve AKP karanlığından kurtulması için tüm Ankaralıları da bu birlikteliğe destek vermeye çağırıyorum.

  Umarım Sayın Baykal’ın hayata geçirdiği Ankara modeli tüm Türkiye’de hayat bulur ve sol, başta İstanbul olmak üzere her seçim bölgesinde tek aday üzerinde uzlaşır. Böyle bir birliktelik modeli, sağ-sol ayrımını aşacak, AKP karanlığından kurtulmak isteyen ve aydınlık bir Türkiye özlemi çeken tüm vatandaşlarımız için büyük bir çekim merkezi olacaktır. Bu umut büyütülmelidir."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı