KARABÜK HABERLERİ

Taşdelen Konferans’ta Konuştu

IHA
04 Eylül 2015 - 19:55Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 - 19:56

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HOCALARINDAN DR. PINAR TAŞDELEN KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDE DÜZENLENEN KONFERANSA KATILDI

IHA

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Araştırma Görevlisi Pınar Taşdelen, Karabük Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslarası Konferans’a katılarak Türk Halk Biliminin öneminden bahsetti.
Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Hacettepe Üniversitesi Halk Edebiyatı Bölümü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve T.C. Başbakanlık TİKA, Tanıtma Fonu, Atatürk Kültür Merkezi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi, Safranbolu Belediyesi ve Keçiören Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen “Kültürel Miras, Değişen Toplumlar, Anlatı ve İnanç” temalı Uluslararası Konferansa katılan Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Pınar Taşdelen, “Tarihsel açıdan Türk halk ve halk kültürü üzerine yapılan çalışmalar Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar uzanmaktadır. Cumhuriyetin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu alandaki bilimsel çalışmalara büyük önem vermiş ve bu anlamda da pek çok alan çalışması yapılmıştır. Bu nedenle, Türk Halk Bilimi Bölümü’nü ilk akademik kurumları içerisinde oluşturmuş olan Hacettepe Üniversitesi Atatürk’ten kalan tarihi vasiyeti yerine getirmiş ve Türk halk değer ve mirasının çalışmaları ve yayılmasında başrol oynamıştır.Hem geleneksel Türk iç mimarisini yakından incelemek hem de Hacettepe Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi’ne ek olarak Hacettepe Üniversitesi ve Safranbolu Belediyesi arasında daha verimli ve yapıcı işbirliği geliştirmek amaçlandığından konferans programının bir parçası olarak, Safranbolu gezisi ve konferans çalışmaları katılımcılar için özel bir önem içermektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Taşdelen Konferans’ta Konuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 19 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşdelen Konferans’ta Konuştu haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:54
  • Akşam
   19:55
  • Yatsı
   21:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı