Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taşçı: Yendim ama rövanşı almadım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yağlı güreşin bir numaralı ismi Ahmet Taşçı, ‘‘Cengiz omuzundan sakatlandığı için geçen yılın rövanşını aldım demiyorum. İnşallah sakatlığı geçer. O zaman yener ve rövanşı alırım’’ dedi.

KIRKPINAR Er Meydanı'nın mega starı Ahmet Taşçı, pehlivanlığı kadar mütevazı ve centilmendir... Geçen yıl yenildiği Cengiz Elbeye'yi erken finalde yendikten sonra Er Meydanı'nda fair play örneği sergiledi Ahmet Taşçı. Cazgır Şükrü Kayabaş'ın Er Meydanı'na salavatlarla ‘‘Mega star’’ diye sürdüğü Ahmet Taşçı, rövanşı almıştı ama büyük pehlivanlığının verdiği mütevazılığı elden bırakmamıştı.

‘‘Cengiz omuzundan sakatlandığı için rövanşı aldım demiyorum. Rakibinin sakatlığından yararlanarak rövanşı alan pehlivan pozisyonuna da düşmek istemem. Yalnızca galip geldim. Sezon içinde onun sakatlığı geçer, inşallah birkaç kez karşılaşır ve o zaman yendiğimde elimi dizime vurup, o zaman rövanşı aldım’’ diyerek fair play'lik davranışta bulundu.

Bu yıl Kırkpınar güreşlerine seyircinin ilgisi geçen yıllara oranla hayli düşüktü. Bundan en çok şikayetçi olanlar da esnaf ve Edirnespor Kulübü yöneticileri idi. Er Meydanı bilet hasılatından pay alan Edirnespor seyircinin azlığı üzerine kara kara düşünmeye başladı.
Bunları da Beğenebilirsiniz