« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taşçı: Efsane bitmedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu yıl 640'ıncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri final müsabakasında rakibi Vedat Ergin'i, galip ilan eden Ahmet Taşçı, kendisinin bitmediğini söyledi. Ahmet Taşçı efsanesinin devam edeceğini belirten iki altın kemerli başpehlivan, "Hiç bir işimi yarım bırakmadım, 60 yaşına kadar da olsa 3'ncü Altın Kemer'i mutlaka alacağım" dedi.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri, bu yıl er meydanında nefes kesen güreşlere sahne oldu. Özellikle başpehlivan karşılaşmaları oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti. Final güreşinde normal sürede yenişemediği rakibi Vedat Ergin'in müsabakanın bitimine saniyeler kala elini kaldırarak başpehlivan ilan eden Ahmet Taşçı, 3'üncü kemerden oldu.

SİTEM

Kırkpınar'da 9 kez başpehlivan olarak iki altın kemer sahibi Ahmet Taşçı, dün de galip gelse 3'üncü altın kemerin sürekli sahibi olacaktı. Final karşılaşması sonrasında sitemde bulunan Taşçı, doping iddilarının kendisini yaprattığını, kendisini sahalardan koparmak isteyenlerin de şimdilik başarılı olduğunu söyledi.

EFSANE BİTMEDİ

Efsanesinin bitmediğini, 60 yaşına kadar da olsa güreşip 3'ncü altın kemeri alacağını söyleyen Ahmet Taşçı, "Her pehlivan yenilebilir, burada centilmence mücadele oldu. Kolumdan sakatlandım, güreşe devam edemeyeceğimi anlayınca devam etmenin bir anlamı olmadığını karar verdim. Şimdi herşey yeniden başlıyor. Kırkpınar'da yine er meydanına çıkıp üçüncü kemer için mücadele edeceğim. Yaptığım hiç bir işi yarım bırakmadım, bunu da bırakmayacağım ve ücüncü kemeri alacağım" dedi.

Kırkpınar'da ilk kez başpehlivan olan Vedat Ergin, büyük mutluluk yaşadığını söyledi. Ahmet Taşçı'nın bir efsane olduğunu söyleyen Ergin, "Başpehlivan olmak için çok çalıştım, bunu da hakettim bana yardım eden herkese teşekkür ediyorum" dedi. (dha)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz