ANKARA HABERLERİ

Tasarruf için e-belge devri

Fatih AKTİMUR
13.08.2009 - 00:00Son Güncelleme : 12.08.2009 - 20:53

Hükümetin bürokratik süreçlerin hızlanması amacıyla 421 belge ve işlemi kaldırmasından sonra Ankara Emniyeti de kurum içi yazışmalarda tasarruf amacıyla interneti kullanmaya başlayacak.

Fatih AKTİMUR

HÜKÜMETİN kamu hizmetlerinde bürokratik süreçlerin azaltılması amacıyla 421 belge ve işlemi kaldırmasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü de kurumsal yazışmalarını personeline artık internet üzeriden ulaştıracak. Hükümet 421 belge ve işlemi kaldırmasıyla yılda 1 milyar 13 milyon Lira tasarruf sağlamayı hedeflerken, Ankara Emniyeti de aylık 20 bin lira tasarruf sağlamayı öngörüyor.

Kurum içi yazışmalar

Emniyet yetkilileri kağıt israfının önüne geçilmesi için yeni bir uygulamayla bazı yazışmaların internet üzerinden gerçekleştirileceğini belirterek, gizli ibaresi taşımayan ve yetkili imzası gerektirmeyen kurum içi yazışmaların internet vasıtasıyla ilgili yerlere ulaştırılacağını ifade etti.

Okunduktan sonra imha edilecek

İNTERNET güvenliği konusunda da hazırlıkların tamamlandığını aktaran yetkililer, idari bilgi notu, genelge, yönetmelik, toplantı, duyuru, gibi yazışmaların ilgili personel tarafından değerlendirilmesinin ardından sistemden silineceği bilgisini verdi. Yaklaşık iki ay içerinde tam anlamıyla hayata geçirilecek uygulama çerçevesinde ilçe emniyet müdürlükleri ve karakollar da tasarruf planı kapsamına alındı.

170 yönetmelik değişti

BÜROKRASİNİN azaltılması ve işlemlerin basitleştirilmesi amacıyla Başbakanlık, Bakanlıklar ile bazı bağlı ve ilgili kuruluşlara ait 170 yönetmelikte değişiklik yapılmış, yeni yönetmeliklere göre, 421 belge işlemden kaldırılırken, 215 hizmette de noter onayı zorunluluğu kaldırılmıştı. Yönetmelik kapsamında ayrıca, 46 yetki merkezden taşraya, 26 yetki de valilik ve bölge müdürlüklerinden alt kademelere devredilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tasarruf için e-belge devri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:19
  • Akşam
   18:56
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı