Gündem Haberleri

  Taşan derede mahsur kaldılar

  BURSA (A.A)
  24.02.2006 - 09:30 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde 3 kişilik bir aile, Nilüfer Deresi'nin taşması sonucu otomobillerinin içinde mahsur kaldı.

  Alınan bilgiye göre, Şehreküstü Mahallesi'nde tekstil mağazası bulunan Yusuf Hamamcıoğlu (57), oğlu İbrahim (27) ve eşi Beycan Hamamcıoğlu (50) ile işyerini kapattıktan sonra Beşevler Mahallesi'ndeki evlerine gitmek üzere 16 BHY 13 plakalı otomobilleriyle yola çıktı.

  Aile, Çekirge Caddesi'nde iki bloktan oluşan binanın çökmesinin ardından şehir merkezinde meydana gelen yoğun araç trafiği nedeniyle Odunluk yolunu kullanmayı tercih etti.
  İbrahim Hamamcıoğlu idaresindeki otomobil, Nilüfer Deresi üzerindeki beton yoldan geçerken, derenin taşması sonucu suyun içinde kaldı.

  Araç, yaklaşık yarım metre derinlikteki suya gömülürken, otomobilden inerek kıyıya çıkmayı başaran İbrahim Hamamcıoğlu, durumu Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bildirdi.
  Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından otomobili kıyıya çıkararak, Yusuf ve Beycan Hamamcıoğlu'nu kurtardı.

  Anne ve babasının kurtarılma çalışmalarını büyük bir heyecanla izleyen İbrahim Hamamcıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ”Sıkışan trafik nedeniyle buradan geçtik. Ara sıra bu yolu kullanıyorduk. Dere taşınca suyla kaplı yolun ortasında kaldık. Ailem ve ben büyük sıkıntı yaşadık” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı