KAYSERİ HABERLERİ

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fevzi Önder’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 16:44Son Güncelleme :
Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fevzi Önder’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
IHA

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fevzi Önder, yayınladığı mesajında, "Cumhuriyet Bayramını hep birlikte büyük bir coşku ve sevinçle kutluyoruz"ifadesinde bulundu.
"29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla, yeni kurulan Türk devletinin yönetim şekli belirlenmiş ve uzun süren bağımsızlık mücadelesi sonunda dünya sahnesine “Türkiye Cumhuriyeti” adı altında yeni bir devlet çıkmıştır" diyen Önder, mesajını şu şekilde sürdürdü:
"Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktıktan sonra başlatmış olduğu Kurtuluş Şavaşı’mızın zaferle sonuçlanmasından sonra, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri milli bir devletin onurluir şekilde, özgürce düşünebilen, eşit hakları olan birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.
Devletimiz ve ülkemiz, Cumhuriyetin bizlere verdiği güç sayesindedir ki uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, ve yine ülkemiz Atatürk’ün koymuş olduğu ilkelerle de en dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşmekte olan en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehlikelere karşı duyarlı olmaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fevzi Önder’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fevzi Önder’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı