Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taş atmak, dükkan yakmak kabul edilemez

  Onur SAĞSÖZ Levent AKPINAR / DHA
  13 Eylül 2005 - 01:58Son Güncelleme : 13 Eylül 2005 - 01:58

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, ‘arabalara taş atmanın, dükkanları yakmanın’ kabul edilemeyeceğini söyledi.

  Kuvvet komutanlarıyla Erzurum’a gelen Özkök, bir gazetecinin ‘Tahriklerden dolayı Türkiye’ye bir mesajınız olacak mı?’ sorusunu, şöyle yanıtladı:

  Birlik, beraberlik herşeyin başıdır. Türkiye’nin meseleleri vardır, hepimizin meseleleridir. El birliği, gönül birliği olduktan sonra bunların üstesinden çabuk gelinir. Biz birbirimize daha iyi sarılır, tahriklerin etkisinde kalmadan birbirimize muhabbetle bağlanır, gönül birliğiyle işbirliği yaparsak, bu memleketi çok daha ileriye götürebilir. Bu gibi şeyler bu ülkede yaşanmıştır. Herkes bundan dersini almıştır. Bunlar iyilik değil, daha ziyade hepimize zarar getirir. İyilik getirmek için bazı sıkıntılarımız varsa ifade etmenin başka yolları da vardır. Arabalara taş atmak, içerisine benzin koyulmuş şişelerle dükkanları yakmak, başkasının malına zarar vermek, devletin kanunlarına ve silahlı kuvvetlere karşı gelmek bunlar hiçbir ülkede kabul edilebilir şeyler değildir. Ama güzel olan şu ki, memleketimizin her yerinde halkımızın çok büyük bir kısmı bunun bilinci içerisindedir.


  Komuta Doğu’da

  Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök ve kuvvet komutanları, incelemelerde bulunmak üzere dün Erzincan’a geldi. Özkök, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Büyükanıt, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Faruk Cömert ve Jandarma Genel Komutanı Org. Fevzi Türkeri, Vali Refik Öztürk’ü ziyaret etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı