Ege Haberleri

  Tarzan isyan etti

  Evren KASIRGA / MANİSA, (DHA)
  15.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Altay derbisinden sonra Kasımpaşa deplasmanında da 10 kişi kaldıklarına dikkat çeken, en önemli oyuncularının milli takımlara çağırıldığı haftalarda erteleme taleplerinin dikkate alınmadığını kaydeden Eriş, Federasyon ve MHK'den ’’hassasiyet’’ istedi.

  BANK Asya 1. Ligi lideri Manisaspor zorlu Kasımpaşa deplasmanından 1 puanla dönerek zirvedeki yerini korurken, Ufukhan'ın 33. dakikada gördüğü kırmızı kart Teknik Direktör Levent Eriş'i isyan ettirdi. Altay maçında da 37. dakikada 10 kişi, 84. dakikada ise 9 kişi kaldıklarını hatırlatan Eriş, ’’Haksız gösterilen kırmızı kartlar, milli takımlara çağırılan oyunculara rağmen ertelenmeyen maçlar bizi zor durumda bırakıyor. Futbol Federasyonu ve MHK'yi bu konularda hassas davranmaya davet ediyorum’’ diye konuştu.

  Kasıt aramıyoruz

  Olaylarda kasıt aramadığını, Federasyon ve MHK'ye güveninin tam olduğunu vurgulayan Eriş, ’’Federasyon'un başında Mahmut Özgener gibi futbolumuzun gelmiş geçmiş en dürüst, en namuslu, en düzgün başkanı var. MHK'de de durum böyle. Ancak Altay deplasmanında Merter'in, Kasımpaşa sınavında Desire'nin aldatmacaları yüzünden maçın başında eksik kaldık. En önemli maçlarımızdan önce Ufuk, Ferhat ve Kalabane milli takımlara gidiyor, erteleme isteğimiz dikkate alınmıyor. Döktüğümüz bunca alın terine yazık oluyor’’ dedi

  Önümüzü kesemezler

  Hakemleri kandırmakla suçladığı Altaylı Merter ve Kasımpaşalı Desire'yi de kınadığını sözlerine ekleyen Levent Eriş konuşmasını şöyle tamamladı: ’’İki oyuncunun sportmenlik dışı davranışları, 4 puanımıza mal oldu. Bu tür kandırmacalarla Türk futboluna bir şey veremeyeceklerini bilmeleri lazım. Biz hille-hurdaya sapmadan, dürüstçe oynayıp yolumuza devam edeceğiz. Bu takımın önünü kimse kesemeyecek. 10 kişiyle de olsa, 9 kişiyle de olsa hedefimize yürüyeceğiz.’’ Siyah-beyazlı ekipte kırmızı kart gören Ufukhan'ın yanı sıra Sezer de sarı kart cezalısı durumuna düştü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı