ANKARA HABERLERİ

Tartışma yaratan sınav

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)
21.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesi Irmak Beldesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne alınacak 4 itfaiye eri için yapılan sınav tartışmalara neden oldu.

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)

Çok sayıda başvuru yapılmasına rağmen yeterli belgeleri olmadığı gerekçesiyle 9 adayın katıldığı sınavda kazananlardan birinin Belediye Başkanı AK Parti’li Bilal Ağca’nın oğlu, diğerinin kayın biraderi, diğerlerinin zabıta memuru Kadir Bilge’nin oğlu Alper Bilge ile Türkiye İş Kurumu Müdürü Nazım Ulu’nun kızı olması tartışmaya neden oldu. İddiaları yanıtlayan Irmak Belediye Başkanı Bilal Ağca, sınava şartları uyan 9 adayın başvurduğunu belirtirken, şöyle dedi:
Prosedür uygulandı
“Adaylar Türkiye İş Kurumu tarafından gönderildi. Sınav komisyonunda ben yoktum. Komisyona herhangi bir etkim de olmadı. Yasal prosedür ne ise onu uyguladık. Yasa dışına çıkmadık. Ayrıca benim oğlumun işe alındığı ve haksızlık yapıldığı iddia ediliyor. Oğlumun herhangi bir kamu kurumunda işe girmeye hakkı yok mu? Oğlumun işe alındığını söyleyenler puanına hiç bakmamışlar mı? Haksızlık olduğunu iddia edenler, yasal yollardan haklarını arayabilir. Buna bir şey diyemem.” Sınavı kazanan adaylar henüz işe başlamadı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tartışma yaratan sınav haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı