Ege Haberleri

  Tartan öğrencileri yalnız bırakmadı

  İZMİR, (DHA)
  19.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, yaz tatilinde tadilatını yaptırdığı okulları yeni eğitim öğretim yılı açılışında da ziyaret edip, öğrencilerle buluştu.

  Başkan Tartan, spor merkezi, konferans salonu, boya, badana, engelli tuvaletleri, park ve bahçe düzenlemeleri, tesisat yenileme gibi birçok ihtiyacını giderip, eksiklerin tamamlandığı okullarda öğrencilerle buluştu. Mehmetçik, Yeşiltepe, Saliha ve Hüseyin Özyavuz ilkokulları ile Konak Anadolu Lisesi'nde yeni eğitim öğretim yılı coşkusuna ortak oldu. Başkan Tartan'ın okul ziyaretlerine Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hızır Kaya, mahalle muhtarları, belediye bürokratları ve meclis üyeleri de katıldı.
  Konak ilçesindeki okulların yüzde 90’ının dar gelirli semtlerde bulunduğunu dile getiren Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hızır Kaya, devletin yetişemediği yerlerde Başkan Tartan'ın desteğini gördüklerini ifade etti. Hızır Kaya, “Başkan Hakan Tartan sadece boya, badana ve tadilatlarda değil, sporda, sanatta da çocuklarımıza destek oldu. Eskiden okullar arası müsabakalarda katılım payı alıyorduk. 3 yıldır, madalya ve kupalar, kumanyalar Hakan Tartan tarafından karşılanıyor. Eğitime verdiği destek için kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrenciler, öğretmenler ve velilere güzelliklerle dolu bir yıl diledi. Öğrencilere Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Cumhuriyetin kazanımlarını hatırlatan Başkan Tartan, çocuklardan özgür, bağımsız Cumhuriyete sahip çıkma sözü aldı. Üç yıl içinde 10 milyon TL'ye varan destekle Konak'taki okulların yüzde 95'ine ulaştıklarını söyleyen Başkan Tartan, şöyle konuştu:“Okullarda gerçekleştirdiğimiz yenilemeler aslında yerel yönetim sorumlulukları içinde yer alan hizmetler değil. Ancak ben çocukların olduğu her yerdeyim. Belediye başkanı ‘Şehremini' yani şehrin emanet edildiği insandır. Ben de bu anlayışla hareket ettim ve okullar için ‘Bu benim işim değil' demedim; vatandaşın olduğu her yerde çalıştım. Okullarımızı tepeden tırnağa yeniledik. ‘Çocuklar bu kış üşümeyecek' dedik, pencerelere çift cam taktık. İlk günden beri okulların yüzde 95'ine ulaştık. Biz geleceğe yatırım yapıyoruz. Sevgi elimiz sizden aldığı güçle yine ve her zaman yanınızda. Hep birlikte umudu yükseltiyoruz. Geleceğin umudu gençlikte, gençlik Konak'ta.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı