MERSİN HABERLERİ

Tarsus'ta arkeoloji araştırması

DHA
31.03.2017 - 12:05Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Üniversitesi ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) arasında imzalanan 'Tarsus Hinterlandı Arkeolojik Yüzey Araştırmaları' protokolü ile 10 yıl boyunca ilçenin tarihi zenginliklerinin gün yüzüne çıkarılması hedefleniyor.
Mersin Üniversitesi Senato Odası’nda gerçekleşen törende protokole Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile Tarsus TSO Başkanı H. Ruhi Koçak imza attı. Rektör Çamsarı, Mersin ve Tarsus’un dinamikleriyle işbirliği içerisinde olmanın önemine dikkat çekerek "Şehrin kurumlarının, üniversitemize sahip çıkması bizleri çok mutlu ediyor. Bu işbirliği üniversitemize ve hocalarımıza duyulan güvenin de göstergesidir" dedi.
Tarsus TSO Başkanı Koçak ise ilçe tarihine önem verdiklerini ifade ederek, "Bu anlamda yaptığımız çalışmaların kalıcılığına ve birlikte hareket etmeye dikkat ediyoruz" diye konuştu.
Protokolün imzalanmasının ardından editörlüğünü Züleyha Sara Bilge, Burak Belge ve Ümit Aydınoğlu'nun yaptığı 'Arkeolojik Değerlerin Kent Yaşamına Dâhil Edilmesi Tarsus Çalıştayı' adlı kitap Başkan Koçak tarafından Rektör Çamsarı’ya armağan edildi.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin),(DHA)
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Tarsus'ta arkeoloji araştırması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarsus'ta arkeoloji araştırması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı