Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Tarsus’ta şehre inen yaban domuzu vurularak öldürüldü

  CİHAN
  15 Aralık 2014 - 15:11Son Güncelleme : 15 Aralık 2014 - 15:11

  Mersin’in Tarsus ilçesinde nerden geldiği belli olmayan yaban domuzu, şehir merkezine kadar inince vatandaşlar tarafından silahla vurularak öldürüldü.

  Altaylılar Mahallesi ile Bağlar Mahallesini ayıran ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine 300 metre uzaklıktaki DSİ kanalının içinde gece saatlerinde görülen ve yaklaşık 150 kg ağırlığındaki yaban domuzu vatandaşlarca vuruldu. Gece saatlerinde domuzun kanal içinde öldürülmüş olarak gören çevre sakinleri, sabah saatlerinde durumu belediye ekiplerine bildirdiler. Kanalın içinde vurulan yaban domuzunu kepçe ile çıkartarak kamyona yükleyen belediye ekipleri, şehir dışında boş bir alana gömdü.

  Mahalle çevresinde bir süredir yaban domuzları görüldüğünü belirten mahalle sakinlerinden Bayram Aslan (19), "Gece evde otururken, bir silah sesi duyduk. Dışarı çıktığımızda kanalın yanında gelen seslere gittik. Kanalın için büyükçe bir yaban domuzunun vurulduğunu gördük. Sabah olduğunda belediye yetkililerini aradık. Belediye yetkilileri domuzu kaldırdı. Domuzun şehir merkezine nasıl bu kadar gelebildiğini anlamış değilim. Ama tahminime göre, Bağlarbaşı civarlarından buraya geldiğini düşünüyorum." dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı