Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Tarsus heyeti üniversite istedi

  Tolunay DUMAN (DHA)
  17 Aralık 2014 - 12:02Son Güncelleme : 17 Aralık 2014 - 12:02

  Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Kurulu (TAKİK) yöneticilerinin, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı ziyaretinde Tarsus’a üniversite kurulması konusu gündeme geldi.

  TAKİK Yürütme Kurulu ve Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Rektör Çamsarı’yı yeni görevinden dolayı kutlayarak, Tarsus’ta da üniversite istediklerini dile getirdi. Kaya, "Tarihte olduğu gibi günümüzde de kültürlerin ve inançların kardeşçe birlikte yaşadıkları barış ve huzur dolu bir dünya kenti olan Tarsus, nüfusu, sosyokültürel yapısı ve ekonomisi ile bir devlet üniversitesini fazlasıyla hak etmektedir" dedi. Kaya, Tarsuslu vatandaşların da kentte üniversite ve yeni fakülteler açılması konusunda büyük bir heyecan ve istek duyduğunu vurguladı.

  Tarsus’un üniversite ve fakülte konusundaki isteğini bildiğini ifade eden Çamsarı ise "Bu konuda fakülte sayısının artırılması için gerekli ilgiliyi göstereceğim. Çalıştay ve sempozyumlar düzenleyerek, konuyu gündemde tutacağız. Tarsusluların isteğini biliyor ve yakından takip ediyorum. Tarsus sosyal ve kültürel yapısıyla, halkının eğitime ve öğrencilere pozitif yaklaşımıyla öğrencileri ağırlayabilecek altyapıya sahiptir. Tarsus’ta fakülte sayısının artırılması için gerekli girişimlerimiz mutlaka olacaktır" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı