MERSİN HABERLERİ

Tarsus Belediyesi’nin Bütçesi 132 Milyon 716 Bin Lira

IHA
15.10.2015 - 17:08Son Güncelleme : 15.10.2015 - 17:09

MERSİN’İN TARSUS İLÇE BELEDİYESİ MECLİSİ EKİM AYI İKİNCİ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ. MECLİSTE TARSUS BELEDİYESİ BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLÜP, OY BİRLİĞİ İLE KARARA BAĞLANDI.

IHA

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi Meclisi Ekim ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Mecliste Tarsus Belediyesi bütçesi görüşülüp, oy birliği ile karara bağlandı.
Açılış, yoklama ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından 01/10/2015 tarih ve 2015/09-1 sayılı meclis Zabıt Tutanağı oy birliğiyle kabul edildi.
Meclis, daha sonra plan, bütçe ve kesin hesap komisyonundan gelen evrakları görüşmeye başladı.
Mecliste, Tarsus Belediyesinin, 2016 Mali Yılı bütçesi madde madde okunup oylamaya sunuldu. Oy birliği ile kabul edilen Tarsus Belediyesi bütçesi 132.716.000 TL olarak belirlendi.
Alınan kararların kente ve Tarsuslulara hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Belediye Başkanı Şevket Can, oy birliği ile alınan karardan dolayı Belediye Meclis üyelerine, daire müdürleri ile personellere teşekkür etti.
“Bizim tek düşüncemiz var, Tarsuslulara hizmet etmektir” diyen Başkan Can, Tarsus’ta yaşayan bütün insanlara eşit bir mesafede, en güzel hizmeti sunmak için var güçleri ile hep beraber çalışacaklarını söyledi. Can, “Şehit Mustafa Mahallesi’nde imar uygulamasıyla ilgili son aşamaya gelindi. Ergenekon Mahallesinde Toros Koleji’nin arka tarafında 590 dönüm arazi üzerinde sit alanı ve sit alanı dışında kalan yerler vardı. Sit alanıyla ilgili çalışmalar zaman alacağı için ikiye böldük ama sit alanı dışında kalan yerlerle ilgili uygulama son aşamaya geldi. Ergenekon Mahallesi’nde yaşam boyu spor merkezini inşallah Kasım ayı içerisinde açacağız bitmesi yakın %95’lerde. Güney mezarlığındaki taziye evimiz bitmek üzere, inşallah Kasım ayı içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz. Tarihi Ticaret Merkezi inşaatı birinci etap başladı. Üç etap sonunda Restorasyon çalışması bitmiş olacak. Turkuaz Çarşısının semt pazarı olarak inşaatı devam ediyor, Ocak ayına doğru bitecek. Yine bunların yanında Gazipaşa Taziye Evi bitme aşamasında. Vuslat Meydanı ve Ergenekon Mahallelerine yapacağımız kapalı semt pazarı ve yüzme havuzunun da 2016 Ocak ayında ‘yap, işlet, devret’ modeliyle inşaatına başlanmasını sağlayacağız. Vuslat Düğün Salonunun oradaki proje de bitiyor, bu konudaki hedefimiz 2016 yılında Mart ayından sonra inşaatına başlamak. Kentsel dönüşümde Duatepe ve İsmet Paşa Mahallesi arasında proje çalışmamız devam ediyor: Hedefimiz 2016 yılında üçüncü hamlemiz kentsel dönüşüme bu saydığım mahallelerde birinde veya ikisinde başlamayı hedefliyoruz. Berdan Nehri’nde Jüstinyen köprüsü ve D-400 arasında kalan kamulaştırma zannedersem bitti. Hazırlayacağımız projelerle bu bölgede her iki tarafta sosyal donatılar ve eğlence alanları olacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Tarsus Belediyesi’nin Bütçesi 132 Milyon 716 Bin Lira hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarsus Belediyesi’nin Bütçesi 132 Milyon 716 Bin Lira haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı