Batman Haberleri

BATMAN HABERLERİ

  TARSİM blgilendirme toplantısı

  DHA
  19 Şubat 2017 - 12:28Son Güncelleme : 19 Şubat 2017 - 12:28

  TARSİM blgilendirme toplantısı

  Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- TARSİM sigorta kapsamı ve ilçe bazlı kuraklık sigortası bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılan toplantıya TARSİM Ankara Bölge Müdür Yardımcısı Hanifi Can, İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ, Şube Müdürleri ve çok sayıda çiftçi ve muhtarlar katıldı.

  Bu yıl ilk kez buğday ürününde uygulanacak olan İlçe Bazlı Kuraklık Verim sigortası başta olmak üzere TARSİM sigortaları hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapılan toplantıda çiftçilerden gelen sorular da yanıtlandı. Çiftçilere tarımsal sigortaların maliyetleri, sigorta kapsamları ve tazminat ödeme mekanizması konusunda kapsamlı bilgiler verildi. Çiftçilerimizin sigorta yaptırırken sunulan seçenekleri değerlendirerek kendileri için en uygun olan kapsamı ve teminatı seçmeleri gerektiği, ancak bu şekilde olası bir zararda sigorta kapsamından yararlanabilecekleri anlatıldı. Çiftçilerimiz tarafından sıklıkla yüksek verim düzeyi üzerinden yapılan sigortaların ya da daha az prim karşılığı düşük verim oranından yapılan sigortaların sebep olduğu yanlışlıklar anlatıldı. Çiftçilerimizin ekim yaptıkları alan bilgilerini dikkatlice gözden geçirerek yıllık verim ortalamaları doğrultusunda sigorta kapsamı belirlemelerinin önemi anlatıldı.

  Bu yıl Kırıkkale de ilk kez uygulanacak olan buğday ürününde İlçe bazlı kuraklık verim sigortası ile poliçe yaptıran çiftçilerimizin başka bir işleme gerek kalmaksızın maruz kalacakları kuraklık zararına karşı teminat altına alınmış olacağı ve TARSİM tarafından yıl içerisinde İlçe bazında yapılacak olan tespitler neticesinde belirlenen verim ortalamasından yüzde 30 ve üzerindeki miktarlarda yaşanacak verim kaybında çiftçilerin bu kapsamdan yararlanacağı anlatıldı.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  BatmanBugün20 ºCÇok Bulutlu
  • Perş15 ºC
  • Cuma17 ºC
  • Cmts17 ºC
  • Pazr16 ºC
  • Pzts18 ºC
  • Salı19 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı