Ege Haberleri

  Tarlalarına 6'ncı kez zarar verildi

  Burhan CEYHAN/İNCİRLİOVA (Aydın), (DHA)
  01.09.2015 - 14:58 | Son Güncelleme:

  AYDIN’ın İncirliova İlçesi’nde yaşayan bir çift, kiralık tarlada yaptıkları sebze üretimine altıncı kez kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zarar verilmesine tepki gösterdi. Olayı kimin yaptığının belirlenmesi için jandarma çalışma başlatırken; kimseyle bir sorunu olmadığını kaydeden aile suçlunun yakalanmasını istedi.

  Talat Akbaş (50) ve Elif Akbaş (47) çifti, bu yıl kiraladıkları tarlaya dört kez patlıcan ve bir kez domates dikti. Her seferinde fidanlara bilinmeyen kişilerce zarar verildi. Bu kez sonbahar için aile altıncı kez karnıbahar dikti. Ancak karnıbaharın da sonu aynı oldu. 40 dönümlük tarlalarına gelen çift fidanların sökülüp, kırıldığını köklendiğini görünce jandarmaya başvurdu. Çalışma başlatan jandarma, fidanlara kimin zarar verdiğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

  Tarlalarına 6ncı kez zarar verildi

  "BUNU YAPAN YARIN BENİM CANIMA DA GASP EDER"

  Elif Akbaş, "Biz geçimimizi kiraladığımız tarlalardan sağlıyoruz. Çektiğimiz çileyi de herkes görüyor. Elin tarlası burası. Burada yetiştirdiğimiz ürünleri pazarda satarak geçimizi sağlıyoruz. Bu tarlada 2 bin tane fidanımız vardı. Daha önce 40 dönüm arazide ektiğimiz patlıcan ve domateslerimizi kestiler. Sera yaptık, seranın naylonlarını bile kestiler. Akla mantığa sığacak bir durum değil. Halen şoktayım. Kimlerin yaptığını anlayamadım. Kimin yaptığı belli değil. Şüphelendiğimiz birileri de yok. Çoğu zaman çoluk çocuk burada yatıyoruz. Bu yıl içinde zarar 20 bin lirayı geçti. Bunu yapan yarın benim canıma da kasteder. Yapanların bir an önce bulunmasını istiyoruz" dedi.

  Tarlalarına 6ncı kez zarar verildi

  "BU NASIL VİCDANSIZLIK ANLAYAMADIM"

  Kimseyle herhangi bir düşmanlığının olmadığını söyleyen Talat Akbaş, "Kim ve kimler yaptı bilmiyoruz. Benim kimseye karşı bir düşmanlığım yok. Yaşadığım yeri çok seven uysal bir kişiyim. Tarlamızı suladığımız naylonları bile kesmişler. Bu nasıl vicdansızlık anlayamadım" diye konuştu.

  "KIZ BAŞIMA OVADA YATTIM"

  Hem üniversite okuyan hem de yaz tatillerinde ailelerine yardım eden çiftin kızları Gamze ve Gözde Akbaş da, "Verilen zararı neden yaparlar anlamış değilim. Kız başımıza ovada fidanlara zarar gelmesin diye dört aydan beri ovada geceliyoruz. Yazık değil mi bize" diyerek dert yandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı