Ege Haberleri

  Tarla sattıran telefon faturası

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CEP yakan telefon faturaları, Gediz'in Altınkent Beldesi'nde, Kıymaz Ailesi'ni perişan etti. 75 yaşındaki çiftçi Hasan Kıymaz ve 70 yaşındaki eşi Emine Kıymaz'ın evlerindeki 432 22 17 numaralı ev telefonuna Ekim dönemi için 794 milyon 70 bin lira fatura geldi.

  KIYMAZ'lar ne olduğunu anlamaya çalışırken, bu kez Kasım dönemi için 752 milyon 475 bin liralık faturayla karşılaştı, şaşkına döndü. ‘‘Bir yanlışlık olmuştur'' diyerek kapı kapı dolaşan Hasan Kıymaz'a, faturaları ödemesi, daha sonra itiraz etmesi gerektiği söylendi.

  Derdini kimseye anlatamadı

  EŞİYLE yalnız yaşadığını, ayda ortalama 3 milyon lira telefon parası ödediğini söyleyen yaşlı adam, derdini kimseye anlatamadı. Gecikme faizleriyle birlikte borç kabarınca, talihsiz adam tarlasını satıp, gecikme bedelleriyle 2 milyar 12 milyon 977 bin liralık faturayı ödedi.

  KIYMAZ, ‘‘Taksitlendirme istedim, borcun 5 milyarı bulacağı söylendi. Önce inceleyin dedim, dinlemediler. Baktım Telekom ocağımı söndürecek, tümünü ödedim. Telekom itirazımı değerlendirmeye almadı. Ayrıntılı fatura da vermedi. Eşim kalp, tansiyon hastası. Durumu kötüleşti'' dedi.

  Yanlış varsa düzelir

  TÜRK Telekom Kütahya Başmüdürü Ali Toprak, itirazı incelediklerini belirterek, ‘‘En geç bir ay içinde sonuçlandırırız. Gerçekten bu kadar görüşme yapılmış olabilir, muhasebe ya da teknik hata da olabilir. Hata vardır diyemem. Ancak varsa, mağdur olan kişinin parısını iade ederiz. Gecikme bedelini, eski banka faizleri üzerinden değerlendirdiğimiz için Hasan Kıymaz'a yüksek gelmiş olabilir'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı