Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tarkan'ın da "i-beat" i olacak

  Hürriyet Haber
  08 Ekim 2007 - 11:14Son Güncelleme : 08 Ekim 2007 - 11:14

  Pink ve Depech Mode’dan sonra Tarkan’ın da i-beat’i olacak. Almanya’nın en büyük MP3 çalar üreticisi Trekstor, özel i-beat hazırladı


  Tarkan’ın sürekli ertelenen albümünün çıkışını sadece hayranları değil, Almanya’nın en büyük MP3 çalar şirketi olan Trekstor da heyecanla bekliyor. Pink, Depech Mode’a özel i-beat tasarlayan Türkiye’den de Tarkan’ı seçti. Ünlü şarkıcının albümüyle birlikte, bir tür iPod olan ve içinde Tarkan’ın şarkıları, fotoğrafları ve klipleri bulunan i-beat’i tüm dünyada satışa çıkacak.

  ALBÜM 2008’E KALDI

  Trekstor’un Türkiye temsilcisi Önder Ünsal, bir yılı aşkın süredir Tarkan ile i-beat projesi üzerine çalıştıklarını belirtti. Ünsal, ‘Tarkan’ın i-beat’ini hazırladık. 31 Eylül’de Berlin Fuarı’nda tanıtacaktık ancak albüm geciktiği için erteledik. Sanırım albüm önümüzdeki yıl çıkacak. Bu yüzden Tarkan i-beat’ini 15 Mart’taki Hannover CeBIT Fuarı’nda tanıtmayı kararlaştırdık’ dedi.

  FİYATI CAZİP OLACAK

  Pink için yaptıkları i-beat’i 31 Euro’dan sattıklarını belirten Önder Ünsal, Tarkan’ın i-beat’inin fiyatın henüz belirlemediklerini belirterek ‘Türkiye’de Tarkan hayranlarının alabilmesi için 41 Euro’nun çok altında bir fiyat belirleyeceğiz’ dedi. Önder bu arada Tarkan’ın i-beat’ini duyan birçok şarkıcının başvuruda bulunduğunu ama hiçbiriyle marttan önce görüşmeyeceklerini söyledi.

  i-beat nedir?

  Bir tür iPod olan i-beat’ler’in 1 veya 2 GB hafızası bulunuyor. MP3, WMA, WAV dosyalarını destekleyen cihaz, parlak LCD ekrana sahip. Maksimum sekiz saatlik çalma süresi var. Tarkan’ın i-beat’ine sahip olanlar şarkıcının son albümünü dinleyip fotoğraflarına bakıp videolarını izleyebilecekler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı