"Tolga Akyıldız" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Tolga Akyıldız" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Tolga Akyıldız

Tarkan cephesinde son durum

Geçen hafta Tarkan’ın piyasaya çıkmadan önce stüdyodan çalınan İngilizce şarkılarından söz etmiştim. Anafikrimiz ise şöyle bir şeydi:

‘Olan oldu artık, Tarkan ileriye baksın; single ve albümün piyasaya çıkışını öne alsın; bıraksın barda diskoda gariban DJ peşinde koşmayı, sadece projeye odaklansın.’

Aradan geçen bir hafta içinde konuyla ilgili kimi yeni bilgilere ulaştım. Öğrendim ki, Bodrum Marine Club Katamaran’da bu şarkıları çaldığı için gözaltına alınan DJ de, Radyo Oscar’da, işi söz konusu şarkıları Top 10 listesine sokacak kadar ileriye götürenler de göründüğü kadar saf ve masum kişiler değiller.

Örneğin Bodrumlu DJ Ozan Kılıç’ın bu yıl Almanya’dan ‘Elimde Tarkan’ın piyasaya çıkmamış İngilizce albümünün tamamı var’ diyerek işe girdiği iddiası akla bazı sorular getiriyor.

Ekim ayında piyasaya çıkması beklenen albümün Türkiye dışındaki hak sahibi, Universal Almanya. Acaba söz konusu hırsızlık Universal Almanya’nın bir anlık gaflet uykusu sırasında gerçekleşmiş olabilir mi?

Tarkan’a yakın kaynaklar, edindikleri bilgiler doğrultusunda 5-6 farklı senaryo geliştirdiklerini ancak bu ihtimalin zayıf bir ihtimal olduğunu söylüyorlar. Gelişmeleri hep birlikte takip edeceğiz.

Bunun dışında single’ın en kısa zamanda Türkiye’de piyasaya verileceğini; ekimde dünya pazarında yayınlanacak albümün ise muhtemelen 14 şarkıdan oluşacağı kulağıma gelenler arasında. Albümde, üzerinde uzun zamandır çalışılan 13 yeni şarkının yanı sıra ‘Şıkıdım’ın çok iddialı bir İngilizce versiyonu da olacak.

Başlangıçta albümü sadece Avrupa pazarında yayınlamayı düşünen Universal Almanya’nın, albümün tamamını dinledikten sonra işi çok beğenip Uzakdoğu, Rusya ve Amerika pazarlarında da albümün haklarını temsil etmek istediği söyleniyor.

Eğer şarkıları internetten indirmiş iseniz; yanılmamanız için söylüyorum dinledikleriniz şarkıların ilkel demo halleri. Aslını dinleyince ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
X