Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tarkan 20 milyar istiyor

  Hürriyet Haber
  28.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.07.1999 - 00:01

  Ünlü pop yıldızı, Öncü Gazetesi'nde yayınlanan 7 ayrı haberin 'şeref, haysiyet ve namusuna' tecavüz niteliğinde olduğu iddiasıyla 20 milyar liralık tazminat davası açtı. Gazetede yer alan haberlerde Tarkan'dan 'eşcinsel, hain, asker kaçağı' gibi ifadelerle bahsediliyordu.

  Yurtdışında olan ve askerliğini yapmadığı için vatandaşlıktan çıkarılması gündeme gelen pop yıldızı Tarkan Tevetoğlu, farklı tarihlerde hakkında yayımlanan 7 haberin şeref, haysiyet ve namusuna tecavüz niteliğinde olduğu iddiasıyla, Öncü Gazetesi'ne 20 milyar liralık tazminat davası açtı. İstanbul 7'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne avukatı aracılığıyla başvuran Tarkan, çıkan yazılarda asker kaçağı, homoseksüel, gay barların müdavimi, hain olduğunun öne sürüldüğü gerekçesiyle, 20 milyar liranın, Öncü yayıncılık ve Matbacılık A.Ş. sahibi Mehmet Göktürk ve sorumlu müdür Gül Demirbaş'tan tahsilini istedi. Tarkan, avukatı aracılığıyla verdiği dilekçesinde, ‘Apo’nun oğlanı' başlıklı yazıda ‘Almanya’da bir dergiye yaptığı açıklama hain olduğunu gösterdi. Gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Kaçak popçu Tarkan Türk ordusuna dil uzattı' ifadeleriyle, sözlerinin değiştirilerek, farklı yorumlara tabi tutularak, Apo ile özleştirildiğini ve oğlan kelimesiyle kendisine hakaret edildiğini dile getirdi.

  Hakkında kesinleşmiş bir karar olmamasına rağmen, vatandaşlıktan çıkarıldığına dair haber yapıldığını vurgulayan Tarkan, dilekçesinde hiçbir zaman Türk vatandaşı olmanın kendisine eksi puan getirdiği şeklinde beyanları olmadığını da söyledi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı