Ege Haberleri

EGE

  Tariş yıkılmaz kale yaratacak

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  30.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Göreve geldiklerinden bu yana birliğin borçlarının yüzde 60’ını erittiklerini açıklayan Tariş Pamuk Birliği Başkanı Beliğ Azbazdar, yeniden bu tür olumsuzluklar yaşanmaması için tedbirler alacaklarını söyledi.

  TARİŞ Pamuk Birliği Başkanı Beliğ Azbazdar, “kolay yapılan borçların zor da olsa bir şekilde ödendiğini ve ödeneceğini” belirterek yeniden bu tür olumsuzluklar yaşanmaması için idari tedbirler alacaklarına işaret etti.

  Birliğin resmi bülteninde sektör ve kurum ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Azbazdar, göreve geldikleri günden itibaren bankalara ve piyasaya olan borçların yüzde 60’ını erittiklerini belirtti. Bu borçların zamanında yapıldığına işaret eden Azbazdar, “Borçlar nasıl kolay yapıldıysa zor bir şekilde ödenecek. Biz tasfiye memuru gibi borç ödemeye gelmedik. Tariş yapısını sağlamlaştırmaya, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmaya geldik” diye konuştu.

  Ezilmeden ayakta kalacağız

  Zarar eden işletmelerin artık kar eder hale geldiğini de anlatan Azbazdar, asli görevlerinin üreticinin para kazanıp piyasa içinde ezilmeden ayakta kalması olduğunu vurguladı. Azbazdar, “Ana hedefimiz ise burayı sürdürelebilir, yıkılmaz bir kale haline getirmek. Temel olan bu. Borcu biri yapmıştır, kırar dökersiniz, boğazınızdan keser ödersiniz. Ama üç beş zaman geçer, yine birileri gelir, kolaylıkla borçlanma yaparak kurumları içinden çıkılmaz hale getirebilirler. Türkiye’de bunun bir çok örneği var. Bu hale düşürmeyecek idari tedbirleri alarak kuralların işleyişini sağlamak mecburiyetindeyiz” dedi.

  TARİŞ GÖKDELENİ

  Gayrimenkul değerlendirme çalışmaları hakkında da bilgi veren Azbazdar, Yeni Kent Merkezi çerçevesinde Kahramanlar’daki 83 bin metrekarelik arazinin yatırımcılardan büyük ilgi gördüğünü, ismi ‘Tariş’ olacak gökdelen projesi için yerli ve yabancı ortaklık gibi modelleri önlerine koyduğunu kaydetti. Azbazdar, Aydın Tekstil Arazisi için de belediye ile görüşmelerin sürdüğünü aktararak “Bunun yanında kooperatiflerimizi kendi ayakları üzerinde duracak bir mali yapıya kavuşturmaya çalışıyoruz. Kooperatiflerimizin birlikten daha fazla değerde gayrimenkulü var. Değer tespitleri yapıldı. Gelir sağlayacak projelerle atıl durumdaki araziler değerlendirilecek” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı