Ege Haberleri

EGE

  Tariş Pamuk arsasını satıyor

  Mete Tamer OMUR / HURRİYET
  06 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ekim 2011 - 22:25

  TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği, yeni pamuk sezonunu, Söke Pamuk Tarım Satış Kooperatifi’nde düzenlenen törenle açtı.

  Birlik Başkanı Beliğ Azbazdar, iki yıl önce yönetime geldiklerinde yaklaşık 224 milyon TL borç devraldıklarını söyledi. Azbazdar, Tariş’in çeşitli arazilerini satarak borçların önemli bölümünü kapattığını belirterek, “Bugün İstanbullu bir inşaat grubuyla görüşeceğiz. Satış gerçekleşirse Vakıfbank’a olan borcumuzu devralacaklar. Nakit verecekler. Ayrıca, yapacakları inşaat projesinden de hisse verecekler. Böylece Vakıfbank borcu da kapatılacak” dedi.

  Taban fiyat 4.20 TL

  Törende ayrıca, son bir yılda fiyatlarında rekor artış kıran pamuğun 2011–2012 sezonu alım fiyatını da açıklayan Beliğ Azbazdar, yeni sezon pamuk alım fiyatını 4 lira 20 kuruş olarak belirlediklerini ifade etti. Azbazdar, “Söz veriyorum, mahlıç pamuğun kilogramını 4 lira 20 kuruştan alacağım. Başlangıç fiyatımız bu. Nasıl olsa borsadan 20 kuruş daha fazla verebiliriz. Buna gücümüz var. Borsada fiyat yükseldikçe biz de yükselteceğiz. Borsada her gün satıcı olacağız” diye konuştu.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı