İZMİR HABERLERİ

TARİŞ’in "Asırlık Mücadele" Sergisi Selçuk’ta Açıldı

IHA
17.09.2015 - 11:15Son Güncelleme : 17.09.2015 - 11:16

TARİŞ ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI BİRLİĞİ’NİN 100. YILINA ÖZEL OLARAK HAZIRLADIĞI "ASIRLIK MÜCADELE" İSİMLİ RESİM SERGİSİ, İZMİR'İN SELÇUK İLÇESİNDE AÇILDI.

IHA

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin 100. yılına özel olarak hazırladığı "Asırlık Mücadele" isimli resim sergisi, İzmir’in Selçuk ilçesinde açıldı.
Selçuk ilçesinde, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin 100. yılına özel olarak hazırladığı resim sergisi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Selçuk Efes Kent Belleği’nde "Asırlık Mücadele" ismiyle açılan resim sergisinde, Tariş’in bir asırlık tarihinin anlatıldığı 41 fotoğraf yer aldı. Açılışı katılan protokol üyeleri ise sergideki fotoğrafları hayranlıkla inceledi. Açılış törenindeki konuşmasında, ekonomik kalkınmanın olmazsa olmazlarından birinin kooperatifçilik olduğuna dikkat çeken Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, "Tam bir asırlık bir kooperatifin yaşamı ve o günden bugüne kadarki süreç içerisinde konu edinmiş sergimizde. Sergiyi gezdiğimiz zaman insan duygulanıyor. Anlamlı olan 1915‘lerden günümüze kadar gelebilmektir, hayatta kalabilmek ve güçlü bir şekilde ayakta kalabilmektir. Tariş bunu ortaya koyan ender kurumlardan bir tanesidir. Böylesine güzide bir kooperatifi ülkemize kazandıran herkese teşekkür etmek boynumuzun borcudur" dedi.
Tariş Stratejik Planlama ve Kurumsal Yönetim Danışmanı Hakkı Çetin ise, Tariş’in sergisinin Türkiye’nin kalkınma hikayesi olduğuna dikkat çekerek, "1915 yılında yerel üreticinin işbirliği ve dayanışması sonucunda ortaya çıkan bir kuvvettir aslında. Bu yüz yıllık sürecin sonunda biz buraya gelmişsek, bu işbirliği ve dayanışmanın getirdiği kuvvetle beraber biz buradayız. Hala bu dayanışma devam ediyor. Bu anlamda bize kucak açan, bu serginin gerçekleşmesinde bu güzel mekanı bizlere tahsis eden belediye başkanımız ve Selçuk Efes Kent Belleği’nde görev alan arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.
Serginin açılış törenine, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı TSK Birliği Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Haldun Çıray, Tariş Stratejik Planlama ve Kurumsal Yönetim Danışmanı Hakkı Çetin, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Basın Danışmanı Zehra Uğur, Tariş Selçuk Kooperatifi Başkanı Hasan Ihlamur, oda başkanları, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
"Asırlık Mücadele" isimli resim sergisi, 30 Eylül 2015 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden TARİŞ’in "Asırlık Mücadele" Sergisi Selçuk’ta Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 11 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TARİŞ’in "Asırlık Mücadele" Sergisi Selçuk’ta Açıldı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:16
  • İkindi
   16:43
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı