TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tarımda Yüksek Teknolojili Üretim Trakya Kalkınma Ajansı İle Mümkün

IHA
25 Temmuz 2015 - 17:18Son Güncelleme : 25 Temmuz 2015 - 17:19

'SULAR TARIMIN YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ÜRETİME GEÇİŞ PROJESİ'NİN İMZALARI ATILDI

IHA

Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında destek almaya hak kazanan, Sular Tarım Makineleri tarafından uygulanacak ’Sular Tarımın Yüksek Teknolojili Üretime Geçiş Projesi’nin imzaları atıldı.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile Sular Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mülahim Kuru arasında imzalanan proje ile Tekirdağ’da ekonominin çevre dostu, rekabetçi ve teknoloji kapasitesi yüksek sektörler lehine dönüştürülmesine paralel olarak markalaşma, inovasyon ve Ar-Ge altyapısının geliştirilmesi hedefleniyor. İmza töreninde, Sular Tarım Genel Müdürü Çetin Çamsakız da hazır bulundu.
Proje hakkında detaylı bilgi alan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, bölgenin olanakları ve tarım sulamacılığında kullanılan alternatif mevcut yöntemler üzerinde de görüşlerini bildirdi.
"İYİ PROJE HAK ETTİĞİ YERİ HER ZAMAN BULUR"
Ajans desteklerinden ilk kez yararlanacak olan Sular Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mülahim Kuru, "Ajansa daha önce sunduğumuz proje çalışmalarımız oldu fakat tarımda üretime verimlilik katacak bu proje ile hibe almaya hak kazandık. Kuracağımız bu teknoloji ile planlanan sistemin kullanılmasıyla beraber tarlada verimlik beş katına kadar çıkabilecek, bunun yanında verimlilik artarak çeşitli maliyetler de düşecek" dedi.
Projelerin destek almaya hak kazanması aşamasında temel gereklilikler üzerine açıklamalar yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, "Firmalar proje fikirlerini olgunlaştırıp, kendilerini hazır hissettiği zaman projelerini Ajansa sunmalılar. Riskleri minimuma indirerek çalışmalarını tamamlamalılar. İyi proje zaten her zaman hak ettiği yeri bulur" ifadelerini kaydetti.
"’FİKRİM VAR YAPAYIM’ OLGUSUNU DEĞİŞTİRİYORUZ"
Amaçlarının bölgeye, çiftçiye kısacası tüm paydaşlara maksimum hizmeti getirerek, ihracatı arttırmak, üretimi fazlalaştırmak, katma değeri arttırmak ve istihdamı sağlamak olduğunu dile getiren Genel Sekreter Şahin, "Projelerin en güzel yanı KOBİ’ler ile çalışırken beraber yazıp beraber yönetmemizdir. Bizimle bir girişim, bir proje yaparken ’Bir fikrim var’ yapayım olayı ortadan kalkıyor. Fikrinizin fizibilitesi çıkartılıp beş yıl sonrayı bile planlamanızı sağlıyoruz yani daha baştan riskleri ve olanakları değerlendirerek başarısız olma şansını ortadan kaldırabiliyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tarımda Yüksek Teknolojili Üretim Trakya Kalkınma Ajansı İle Mümkün hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarımda Yüksek Teknolojili Üretim Trakya Kalkınma Ajansı İle Mümkün haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:20
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:14
  • Akşam
   20:15
  • Yatsı
   21:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı