Kırıkkale Haberleri

KIRIKKALE HABERLERİ

  Tarımda bilgi seferberliği

  DHA
  24 Şubat 2017 - 11:06Son Güncelleme : 24 Şubat 2017 - 11:07

  Tarımda bilgi seferberliği

  Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE tarımında hedeflenen başarı ve gelişmenin sağlanabilmesi yolunda çiftçilerle bireysel diyaloglar kurularak mevcut imkanlardan haberdar olmaları amacıyla düzenlenen toplantıların 15'incisi Keskin İlçesinin Ceritkale Köyünde yapıldı.

  Bakanlığın desteklemeleri ve ülke tarımı için milat kabul edilen Milli Tarım Projesi'nin beklenen düzeyde etkilerinin arttırılması amacıyla çiftçiler tarafından tam anlamıyla anlaşılabilmesi hedeflendi. İl müdürlüğünün bu doğrultudaki bilgilendirme çalışmalarına devam ettiği belirtildi. İl müdürü, il müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe müdürleri ve çok sayıda teknik personelin katılımı ile düzenlenen toplantılarda milli tarım projesi, desteklemeler, kırsal kalkınma yatırımları ile sunulan imkanlar, tarım sigortaları kapsamı, Kalkınma Ajansı kaynaklı proje desteklemeleri, nitratlı gübre kullanım direktifi gibi konular başta olmak üzere birçok başlık altında bilgilendirme yapıldı.

  İl Müdürü Sırrı Yılmaz, tarım sektörünün üreticiden son tüketicisine kadar bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini, sinerji içerisinde ortak hareket ederek gelişebileceği düşüncesinden hareketle çalışmaları başlattıklarını söyledi. Yılmaz, "İlimizde temas halinde olmadığımız ve rehberliğimizi ulaştırmadığımız çiftçimiz kalmadığı zaman gelişim ivme kazanacaktır" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KırıkkaleBugün15 ºCÇok Bulutlu
  • Perş17 ºC
  • Cuma17 ºC
  • Cmts19 ºC
  • Pazr19 ºC
  • Pzts17 ºC
  • Salı17 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı