KIRIKKALE HABERLERİ

Tarımda bilgi seferberliği

DHA
24 Şubat 2017 - 10:59Son Güncelleme : 24 Şubat 2017 - 11:00

Tarımda bilgi seferberliği

DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE tarımında hedeflenen başarı ve gelişmenin sağlanabilmesi yolunda çiftçilerle bireysel diyaloglar kurularak mevcut imkanlardan haberdar olmaları amacıyla düzenlenen toplantıların 15'incisi Keskin İlçesinin Ceritkale Köyünde yapıldı.

Bakanlığın desteklemeleri ve ülke tarımı için milat kabul edilen Milli Tarım Projesi'nin beklenen düzeyde etkilerinin arttırılması amacıyla çiftçiler tarafından tam anlamıyla anlaşılabilmesi hedeflendi. İl müdürlüğünün bu doğrultudaki bilgilendirme çalışmalarına devam ettiği belirtildi. İl müdürü, il müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe müdürleri ve çok sayıda teknik personelin katılımı ile düzenlenen toplantılarda milli tarım projesi, desteklemeler, kırsal kalkınma yatırımları ile sunulan imkanlar, tarım sigortaları kapsamı, Kalkınma Ajansı kaynaklı proje desteklemeleri, nitratlı gübre kullanım direktifi gibi konular başta olmak üzere birçok başlık altında bilgilendirme yapıldı.

İl Müdürü Sırrı Yılmaz, tarım sektörünün üreticiden son tüketicisine kadar bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini, sinerji içerisinde ortak hareket ederek gelişebileceği düşüncesinden hareketle çalışmaları başlattıklarını söyledi. Yılmaz, "İlimizde temas halinde olmadığımız ve rehberliğimizi ulaştırmadığımız çiftçimiz kalmadığı zaman gelişim ivme kazanacaktır" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Tarımda bilgi seferberliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2017 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarımda bilgi seferberliği haberi güncellenecektir.

  KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Temmuz 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:29
  • Guneş
   05:32
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:58
  • Akşam
   20:14
  • Yatsı
   22:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı