ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Tarıma Dayalı OSB Türkiye’ye örnek olacak

DHA
03.12.2017 - 14:08Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana’da tarımsal verimliliği ve geliri artıracak bir model oluşturmayı hedefleyen Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi(TDİOSB) Projesi’nin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylandığını bildirdi. Menevşe, “Türkiye’nin en büyük ve en iyi tarım OSB’sini Adana’da kuracağız. Bu proje Türkiye’ye örnek olacak” diye konuştu.
Adana Ticaret Odası’nın Tarkan Kulak başkanlığında gerçekleşen Kasım ayı Meclis toplantısında konuşan Menevşe, TDİOSB kurulması çalışmalarında somut adımlar atıldığını belirten Menevşe şunları söyledi:
"Gerek Meclisimizin gerekse üyelerimizin bu projemize verdiği güçlü destek sayesinde TDİOSB’mizin kuruluş çalışmalarını hızla tamamladık. Valimiz, Belediye Başkanımız ve tüm Adana kamuoyu bu projeyi benimsedi ve sahip çıktı. Odamız, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza başvurarak kuruluş onayını almış bulunmaktadır. Çünkü bu projeye Adana kadar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız da inanıyor. Bakanlığımız projemizi çok önemsediğinden kendi alanındaki projeler içerisinde ilk sıraya koymuş bulunmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın OSB’lerden sorumlu daire başkanı, geçtiğimiz hafta ekibiyle birlikte Adana’daydı. Şimdi Bakanlık kendi etüd ve değerlendirme raporlarını tanzim ediyor. Biz de Bakanlığımızın bir an önce bu süreci tamamlamasını bekliyoruz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi tarım OSB’sini şehrimizde kurarak, Adana ve Çukurova’nın geleneksel tarımını modernize etmek amacıyla çıktığımız bu yolda Türkiye’ye de örnek olacağız. Bu esnada biz de arazinin net sınırlarının belirlenmesi, 1/25.000’lik ve 1/5.000’lik planlar ile topografik haritaları hazırlatıyoruz. Mevcut projemizde 2 bin 853 dönüm alanımız mevcut. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki, şu anda 230 yatırımcıdan 7500 dönüm ön talep aldık. Talebi karşılama noktasında OSB’mizin 3000 dönümlük bir genişleme alanı mevcut. Bu kısmın da dahil edilmesiyle hem talep karşılanacak, hem de Türkiye’nin en büyük ve en modern, ilk Tarıma Dayalı OSB’si Adana’da kurulmuş olacaktır.”

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tarıma Dayalı OSB Türkiye’ye örnek olacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı