NİĞDE HABERLERİ

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi

AA / Betül Abbak
28.01.2015 - 17:37Son Güncelleme :

- Başvurular, 12 Şubat'ta sona erecek

YEREL HABERLER NİĞDE

AA / Betül Abbak

NİĞDE (AA) - Niğde İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi kapsamındaki başvuruların 12 Şubat'ta sona ereceğini açıkladı.

Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada, yatırımın konusuna göre 1 ila 3 milyon lira aralığındaki yatırımlarda yüzde 50 oranında hibe desteği alınabileceğini kaydetti.

Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni tesislerin yapımı ve kapasite artırımı ile teknoloji yenilemesi gibi yatırımlar için destek alınacağını belirten Türkmen, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı, tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış tesisler ile 3 dekardan küçük olmaması şartıyla örtü altı kayıt sistemi için de başvuru yapılabilecek. Kayıtlı mevcut modern seralarda kullanılmak üzere, jeotermal ve biyogazdan ısı, elektrik güneş, rüzgar enerjisinden elektrik üreten tesislerin yapımı, tarımsal üretime yönelik modern sabit yatırımlar, hayvansal orijinli gübrelerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, hibe desteği kapsamında değerlendirilmektedir. Destekleme başvuru süresi ise 12 Şubat'ta sona erecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi haberi güncellenecektir.

  NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı