ANTALYA HABERLERİ

Tarım ve Seracılık Festivali sürüyor

DHA
26.04.2017 - 13:57Son Güncelleme :
DHA

 

KUMLUCA, (DHA) - ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında Yörük Obaları eğlencesi ve Rıza Yağız konseri düzenlendi.

Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında Narenciye Mahallesi'ndeki Yörük obaları yerleşkesinde bulunan çadırları ziyaret eden Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, belediyeye ait otağda mahalle muhtarlarıyla Yörük eğlencesine katıldı.

Tarım ve Seracılık Festivali etkinliklerinin güzel şekilde devam ettiğini söyleyen Çetinkaya, "18 yıl önce bugünleri hayal ederek çıktığımız bu yolda, yaptığımız etkinliklerin ne kadar doğru ve güzel olduğunu bugün hep birlikte görüyoruz. Amacımız insanları kaynaştırmak, birlik ve beraberlik sağlamak, özümüzü anlatmaktı. Bunu başardığımızı görüyoruz. Herkes burada kendisinden bir şeyler bulduğu için katkı sağlıyor. Bundan dolayı da Türkiye'nin en büyük halk festivalidir" dedi.

Etkinliğe katılan mahalle muhtarları da yapılan etkinliğe hep birlikte destek verdiklerini söyledi. Yörük göçüyle özlerine döndüklerini ve geçmişi hatırladıklarını aktaran muhtarlar, bu konuda halkın da katkısının büyük olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından Gül Çetin Kaur Anadolu Lisesi öğrencileri gösteri yaptı ve şarkıcı Rıza Yağız konser verdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Tarım ve Seracılık Festivali sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım ve Seracılık Festivali sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı