SAKARYA HABERLERİ

Tarım Ve Hayvancılık Komisyonu Aylık Toplantısı Gerçekleşti

IHA
27.02.2015 - 16:24Son Güncelleme :

TARIM VE HAYVANCILIK KOMİSYONU AYLIK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

IHA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Tarım ve Hayvancılık Komisyonu aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.
Komisyon Başkanı Abdurrahman Çakar ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya komisyon üyeleri iştirak etti. Toplantının kırsal kalkınma yatırım projelerinin değerlendirilmesi, Sakarya’da arıcılık ve sorunları, Lisanslı depoculuğun gelişme imkanları gündem maddeleri olarak değerlendirildi.
Toplantıda öncelikle ilimizde lisanslı depoculuğun tarımdaki kaliteyi daha da arttıracağına dikkat çekildi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Hayvancılık Komisyon Başkanı Abdurrahman Çakar, “Lisanslı depolar iç ve dış ticaret konu olan uzun süreli depolanmaya uygun niteliğe sahip tarım ürünlerinin depolanmasına yönelik hizmet veren kuruluşlardır. Lisanslı depoculukta amaç, tarım ürünlerinin ticaretinin kolaylaştırılması ve depolanması için yaygın bir sistem oluşturulması, ürünlerin emniyetinin ve sağlıklı ortamlarda depolanmasının sağlanmasıdır. Bu sebeple ilimizin önemli endüstriyel ürünü mısır başta olmak üzere lisanslı depoculuk alanında atılacak adımlar, tarımda kalite, hijyen ve gıda güvenliği hususlarında önemli ilerleme sağlayacaktır” diye konuştu.
Komisyon toplantısında ayrıca Sakarya ilindeki arıcılık konusu da komisyon üyeleri tarafından irdelenerek Sakarya yerli arı ırkının tescili için çalışmaların yoğunlaştırılması gerektiği vurgulandı.
Sahte ve kalitesiz ballar konusunda tüketicileri dikkatli olmaya çağıran Komisyon Başkanı Abdurrahman Çakar, arı ölümlerine sebep olan zirai ilaçlar konusunda üreticilerin bilinçlendirilmesi gerektiğini belirterek il ve ilçe tarım müdürlüklerinin bu konudaki denetimlerini de artırmaları gerektiğini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Tarım Ve Hayvancılık Komisyonu Aylık Toplantısı Gerçekleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım Ve Hayvancılık Komisyonu Aylık Toplantısı Gerçekleşti haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:02
Sayfa Başı