ANKARA HABERLERİ

Tarım ürünlerinde dışa bağımlı ve geri kaldık

Hürriyet Haber
27.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, “Kasaplık canlı hayvan ve besi hayvanı ithalatı furyası böyle giderse Türkiye kronik bir şekilde et ithalatçısı olacak” dedi.

Hürriyet Haber

TZD’nin 61. kuruluş yıldönümü yapılan törenle kutlandı. Yetkin, törende yaptığı konuşmada, ülkenin bağımlı bir tarım değil, ulusal bir tarım politikasıyla esenliğe kavuşacağını söyledi.Tarım denince buğdayın akla geldiğini belirten Yetkin, Türkiye’nin bu konuda 20 milyon ton civarında üretimde gidip gelen, kendini büyütemeyen, kuraklık olduğunda ciddi sıkıntı yaşayan bir ülke olduğunu dile getirdi. Törende, Sadullah Usumi Medya Ödülleri, TZD Özel Ödülleri ile tarımsal üretim, ticaret, sanayi ve finansman dallarında birçok kişi ve kuruluşa tarıma katkıları dolayısıyla ödül verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tarım ürünlerinde dışa bağımlı ve geri kaldık haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı