SAMSUN HABERLERİ

Tarım sektörüne ekonomik desteklemeler

AA / Yaşar Karaman
28.02.2016 - 15:25Son Güncelleme :
AA / Yaşar Karaman

SAMSUN (AA) - Çarşamba Ticaret Borsası'nda katılımcılara tarım sektöründeki desteklemeler anlatıldı.

Rifat Hisarcıklıoğlu konferans salonunda gerçekleşen toplantıda, oda ve borsaya üye tarım sektörü mensuplarına, alanında uzman kişiler tarafından hibeler, destekler, teşvikler ile iş başı eğitim programları aktarıldı.

Toplantı öncesi söz alan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Ahmet Yılmaz, eğitim programının sektör mensupları açısından önemine vurgu yaptı.

Bölgesel Kalkınma Proje Ofisinin çalışmalarına değinen Yılmaz, ofisin kapısının tüm üyelere açık olduğunun belirterek, "Bizler hibe ve destek veren kurumlara proje oluşturabilmeniz için tüm rehberlik hizmetlerini size vermeye hazırız. Bu hizmeti vermeye de başladık. İlçelerimizde ki tanıtımların ardından sırasıyla meslek gruplarımızla bu toplantıları yapıyoruz. Önceki meslek gruplarımızın ardından şimdi sizlerle bir araya geldik" dedi.

Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi Müdürü Ayfer İlhan üyelere nasıl ve hangi alanlarda hizmet verdiklerini anlattı.

KOSGEB Uzmanı Hakan Gürel kendi alanlarındaki destekleri paylaşarak bu desteklerden faydalanabilmek için izlenilmesi gereken yolları aktardı. Gürel, ayrıca her Pazartesi odada üyelere hizmet vermeye başladıklarını duyurdu.

Uzmanların sunumlarının ardından katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Tarım sektörüne ekonomik desteklemeler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım sektörüne ekonomik desteklemeler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı